Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140 vs Altus 110 vs Alton 110 vs Mildton 110

14 Lis 2014 23:22 3123 15
  • Poziom 8  
    Altus 140 vs Altus 110 vs Alton 110 vs Mildton 110
    Czy ktoś byłby w stanie porównać jakoś sensownie te kolumny pod względem głośników, jakości i głośności?
  • Poziom 8  
    No dobra wiec mam opcje kupna altonów 110 lub 80 i mildtonow 110 lub 80
    Alton i Mildton 80 -250zł tak samo jak altus 110
    Alton i Mildton 110 -350zł
    czy opłaca się dokładać ?
  • Moderator
    Jak duzy jest pokój, w którym będą grać?
  • Poziom 29  
    Musisz sam posłuchać jak one grają, ale generalnie najładniej jak chodzi o słuchanie muzyki w domu zagra Mildton.
  • Poziom 8  
    Sęk w tym że pokój wielkości sali gimnastycznej
  • Poziom 43  
    Mildton 110 w takim wypadku - w miarę duże do nagłośnienia takiej powierzchni i zagrają dużo przyjemniej od krzykaczy Altusów.
  • Poziom 13  
    Bierz Altusy tylko dobre kolega gada bzdury mam altus140 od 7 lat grają piękinie czysto na 22 mkw:)
    Tylko 140 to jest brzmienie:)
  • Poziom 43  
    Hubert997 napisał:
    Tylko 140 to jest brzmienie

Altusy nie brzmią tylko krzyczą :lol: nie wprowadzaj ludzi w błąd. Słyszałeś jakiekolwiek inne kolumny od altków? Chyba nie.
  • Poziom 32  
    Hubert997 jakie altusy 140 jakie super brzmienie, lata 90 się skończyły, mamy drugie dziesięciolecie XXI wieku, otwarte granice, sklepy i salony audio. Co polecasz do altusa amplituner unitra amator2 i tv Rubin ?
  • Moderator
    Altusy mają charakterystyczne brzmienie, dalekie od naturalnego, jednak potrafiące uzależnić. Dawno temu były wzorem pseudo-estradowego brzmienia w domu. Nie miałem ich nigdy, jednak miałem Altony 80 (również tubowe głosniki wysokotonowe) i byłem pod ich urokiem. Do tego stopnia, że brzmienie kolumn lepszej klasy wydawało mi się zbyt płaskie. Zmieniając sprzęt kupiłem kolumny JBL serii E, które choć w części przypominały mi dawne brzmienie. Dziś jednak powoli także one zaczynają mnie niekiedy drażnić i następnym razem na pewno pójdę w kierunku bardziej neutralnego brzmienia. Jeżeli jeszcze nie czujesz się dojrzały do słuchania dobrych kolumn (to nie żadna ujma, sam przez taki okres przeszedłem), z tych trzech kup Mildtony. Nie będą drażnić zbyt płaskim brzmieniem a jednocześnie zaczną już oswajać słuch z nieco bardziej wysublimowanym dźwiękiem.
  • Poziom 8  
    Czy całość dobrze zagra z subwooferem na stx12.2.500 lub gdn30/120/1 ?
  • Moderator
    Z jakim wzmacniaczem?
  • Poziom 8  
    Do subwoofera posiadam wzmacniacz Zeck pt3
  • Poziom 8  
    Mam opcje kupna Altusów 110 za 250zł czy wystarczą?
  • Poziom 20  
    Miałem altusy, mildtony, eltrony ... Mildtony wypadły najlepiej (porównując do obu pozostałych). Już paczka eltrona wraz ze 100U dała więcej radości słuchania niż nieszczęsne altusy 140.