Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual C# - Kalendarz - organizator dnia

Radkowice83 14 Lis 2014 23:29 1185 6
  • #1 14 Lis 2014 23:29
    Radkowice83
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z kontrolką MonthCalendar. W jaki sposób mogę ustawić zdarzenia aby zapisać plan zajęć na dany dzień w kalendarzu, np przez kontrolkę TextBox ? Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam. Mowa o języku C#. :)

0 6
  • #2 14 Lis 2014 23:37
    marcinj12
    Poziom 40  

Chyba nie do końca rozumiem, co chcesz zrobić - i co ma z tym wspólnego kontrolka MonthCalendar?

0
  • #3 14 Lis 2014 23:43
    Radkowice83
    Poziom 5  

Witam. Chodzi mi, aby w polu TextBox wpisać jakiś tekst i zapisać pod wybrany dzień w kalendarzu (taki mini terminarz)... :D

0
  • #4 15 Lis 2014 08:06
    rufek90
    Poziom 24  

Może rozłóż problem na części i zamiast plątać w to kalendarz najpierw zastanów się, czy umiesz cokolwiek zapisać i przechować w rozsądnej formie. Musisz zastanowić się, jak będziesz reprezentował dane i gdzie je przechowywał. Polecam poczytanie o jakiejś kompaktowej bazie lub serializacji do pliku. Jak bęzdiesz w stanie zapisać i odczytać z jakiegoś źródła danych, to pewnie wyjaśni ci się reszta.

0
  • #5 16 Lis 2014 09:35
    Radkowice83
    Poziom 5  

Na pewno zapiszę dane z textBox do pliku xml. Problem w tym, że nie za bardzo ogarniam zdarzenia w monthcalendar.

0
  • #6 16 Lis 2014 10:01
    wiesniak
    Poziom 31  

Nie sądzę byś potrzebował zdarzeń z kalendarza, a przynajmniej nie do zapisu. Moim zdaniem raczej potrzebujesz pobrać wybraną datę oraz uzupełniony tekst i zapisać gdzieś. Zamiast myśleć o plikach xml proponuję pomyśleć jak w samym programie przechowywać te dane. Może zrobić jakąś klasę i trzymać na liście, albo słownik, gdzie kluczem będzie data, a wartością tekst lub lista tekstów?
    Jak wymyślisz te struktury, to zapis do pliku poprzez serializację i odczyt przez deserializację jest trywialny.

0