Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - właściwości karty bezprzewodowej a rodzaj profilu WiFi

14 Lis 2014 23:30 672 3
  • Poziom 18  
    Witam
    Korzystam z laptopa w kilku różnych miejscach łącząc się z siecią za pomocą WiFi.
    Problem mam z tym że dla każdego połączenia WiFi w każdym z miejsc gdzie korzystam z laptopa mam przypisane inne adresy IP. Niestety nie mogę korzystać z DHCP bo jest to w tych miejscach nie obsługiwane.
    Czy możliwe jest tak skonfigurować profile sieci WiFi na moim laptopie aby dla każdego z profilu karta bezprzewodowa miała inne ustawienia?
    Na dzisiaj mam tak że za każdym razem łącząc się z siecią muszę ręcznie ustawiać inne adresy IP a chciałbym to zautomatyzować bo mega upierdliwe to jest :-(
  • Poziom 11  
    W podstawowych ustawieniach systemowych nigdy nie widziałem takich mozliwości, wiem, że jest coś takiego jak alternatywna konfiguracja ale szczerze mówiąc nigdy z niej nie korzystałem i nie wiem jak to działa. Możliwe, ze dedykowane do karty sieciowej oprogramowanie przewiduje takie opcje. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo tworzenie takich profili dla różnych SSID sieci byłoby bardzo wygodne
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Można użyć polecenie netsh + kawałek skryptu - po uruchomieniu ustawi IP.
  • Poziom 23  
    Program:
    TCP/IP Manager
    Ultimate IP Changer i dziesiątki innych.