Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie 24v - Jakie żarówki

15 Lis 2014 00:04 1608 3
  • Poziom 11  
    Witam panowie na klatce schodowej mamy napięcie 24v i pragniemy (sąsiedzi) doświetlić podwórko bo klatka schodowa jest z tyłu budynku i czasem idzie wpaść po kostki do wody , i tu moje pytanie jakie można zastosować oświetlenie po za tradycyjnymi żarówkami z oprawami hermetycznymi (chcieli byśmy coś co by intensywniej świeciło i nie zeżarło KWH prądu no i żeby nie trzeba było wywalić grubej kasy na takie oświetlenie , bo administracja stwierdziła że nie będzie robić żadnych zewnętrznych instalacji ,bo nie mają na to kasy, myślałem nawet o tych 10w naświetlaczach żeby je podłączyć do siebie do domu to na miesiąc około 3kv więc bym nie zubożał te 2 zł albo i nawet 4 bo były by potrzebne za 2 takie , ale może jest lepszy i tańszy sposób na prądzie z klatki schodowej
    Edit : czy dało by rady do tej instalacji podpiąć HIDY z allegro takie do samochodów ciężarowych
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin Elektroenergetyka
    Trudno cokolwiek doradzić nie znając rozmiarów podwórka, jego zagospodarowania oraz miejsca zainstalowania źródła światła. Nie wiadomo czy chodzi o doświetlenie ciągu komunikacyjnego, czy całego obszaru.
    Stwórzcie wspólnotę, wtedy Wy będziecie stawiać warunki administracji.

Niestety jeszcze nie wymyślono czegoś takiego, co przy małych kosztach poboru energii oświetli teren w profesjonalny sposób. Powiadasz 24V - znasz chociaż moc trafa? Wykorzystanie lamp ksenonowych od ciężarówki to chyba bardziej fantazja :D

Najlepiej skontaktować się z jakimś elektrykiem, który na miejscu dokona wizji lokalnej i coś konkretnego zaproponuje. My możemy jedynie teraz wróżyć z fusów.
  • Poziom 11  
    z mojej stron więcej nie napiszę bo skrzynki z prądem wyzamykane jak "sejfy"