Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nowy komputer uruchamia się tylko po kilku resetach i nie wyłącza się

Darth Bor 15 Nov 2014 02:36 1080 4
    Darth Bor
    Level 8  
    Witam,
    właśnie kupiłem nowy komputer na morele (wybrałem komponenty, a oni go złożyli) i mam taki oto ogromny problem. Zainstalowałem oryginalny, nowy Windows 8.1 64 bity, wszystko niby ok, komp działa, ale kiedy chciałem go wyłączyć to nic się nie działo. Po kliknięciu zamknij, komp pracował jeszcze z 5 minut, po czym system się zamknął, ale komputer pracował dalej i musiałem wcisnąć przycisk power żeby się wyłączył. No nic, pomyślałem, że może błąd systemu itp, więc go przeinstalowałem i dalej to samo. Znalazłem moją starą Vistę, zainstalowałem ją i dalej jest to samo! W dodatku komputer nie chce się nawet włączyć, w sensie pokazuje się ekran płyty głównej i nic się dzieje, dopiero po kilku resetach system się włącza, działa, ale nie chce znowu się zamknąć. Trochę grzebałem po necie, ale po wykluczeniu błędu w Windowsie sam już nie wiem co robić. Mam zamiar oddać go do reklamacji, komputer ma w końcu kilka dni, ale wiadomo jak to wygląda w sklepach typu morele, pewnie nie dostanę go przed świętami, a i tak nie mam gwarancji, że wszystko naprawią. Sorry, za przydługiego posta, może coś poradzicie, jak nie to go reklamuje.

AMD X8 FX-8350 4.0GHz
    Asus M5A97 R2.0
    Radeon R9 280
    8 GB Ram
    Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600)
    LG DVD-REC GH24NSB0 SATA
    SilentiumPC FERA 2 HE1224 CPU Cooler
    Thermaltake Smart SE 530W
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Darth Bor
    Level 8  
    Fabrycznie jest wgrana najnowsza wersja BIOSu - 2501.
  • Helpful post
    wert141
    Level 16  
    Menadżer urządzeń -> kontroler hosta magistrali IEEE 1394 -> Kontroler hosta VIA 1394 (czy coś w tym stylu) -> Własciwości -> Zarządzanie energią -> Zaznacz "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu... blabalbala", ew. można wyłączyć IEEE 1394 w Biosie.

Przepraszam za małe "odkopanie" tematu, ale gdy sam szukałem rozwiązania to znalazłem ten temat bez odpowiedzi i postanowiłem pomóc bo sam bardzo długo szukałem.

Pozdrawiam
    Darth Bor
    Level 8  
    Powyższe pomogło, dzięki