Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon HK 3700 jakie kolumny polecacie

kaz.kaz 15 Lis 2014 09:44 6972 20
  • #1 15 Lis 2014 09:44
    kaz.kaz
    Poziom 4  

Witam, jestem na etapie kupna sprzętu do domu.
    Chciałbym zakupić amplituner stereo z funkcją odtwarzania sieciowego.
    - Pomieszczenie 30 m2
    - muzyka: pop, rock, koncerty
    - budżet do 3500 pln razem z kolumnami
    Jak na razie najbardziej zainteresował mnie Harman Kardon HK 3700, ale zastanawiam się jeszcze nad:
    - Yamaha RN 500
    - Onkyo TX-8050
    Znalazłem taki zestaw: Harman Kardon HK 3700 amplituner + JBL ES80 za 3199 pln, ale bardzo różne są opinie na temat tego modelu JBL.
    Proszę o poradę jaki amplituner wybrać i jakie kolumny polecacie?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

0 20
  • Pomocny post
    #2 15 Lis 2014 12:21
    Pablo1964
    Moderator

W Twojej muzyce te kolumny powinny się sprawdzić. Jeżeli chcesz mieć bardziej uniwersalny sprzęt, posłuchaj np. Dali Lektor, świetnie współgrają z elektroniką H/K.

0
  • Pomocny post
    #3 15 Lis 2014 12:48
    phoe
    Poziom 29  

Ja mam R-N500 + Magnaty 677 i się to sprawdza przy muzyce która cię interesuje. Z tym że budżet byś musiał przekroczyć o 200-300zł.
    O HK 3700 też kiedyś myślałem, najtańszy z sieciowych jest, ale paskudnie on wygląda.

-1
  • #4 15 Lis 2014 13:02
    kaz.kaz
    Poziom 4  

Bardzo dziękuję za rady, jeśli chodzi o wygląd HK to kwestia gustu.
    Rozumiem, że te JBL są gorsze od Magnatów 677?

0
  • #5 15 Lis 2014 13:07
    phoe
    Poziom 29  

Tego nikt nie powiedział, musiał byś obu posłuchać, Magnaty są na pewno droższe.

0
  • #6 15 Lis 2014 13:15
    kaz.kaz
    Poziom 4  

OK rozumiem, tylko mieszkam w małej miejscowości i mam problem z odwiedzeniem jakiegoś salonu audio, żeby odsłuchać sprzęt.
    Dlatego liczę na Wasze rady :-)

0
  • Pomocny post
    #7 15 Lis 2014 13:21
    phoe
    Poziom 29  

Możesz kupić w ciemno Magnaty czy JBL, ale co potem, jak tobie one nie będą odpowiadały?
    Z kolumn wartych zainteresowania w twoi budżecie są jeszcze Taga Azure F-80 i Yamaha NS-555.
    No i uwagę musisz zwrócić na budowę kolumn, a dokładniej bass reflex, gdy jest z tyłu kolumny nie mogą stać bezpośrednio przy ścianie.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Lis 2014 13:48
    Pablo1964
    Moderator

To prawda. Kiedyś kupiłem kolumny bez odsłuchu i na parę lat zniechęciło mnie to na parę lat do słuchania muzyki. Oceny kolumn są zawsze subiektywne - jedni cenią neutralne brzmienie, inni uwypuklenie części pasma itp. Zdecydowanie odradzam jakikolwiek zakup w ciemno.

0
  • #9 16 Lis 2014 21:35
    kaz.kaz
    Poziom 4  

Witam ponownie, mam okazję kupić 2 szt. Boston Acoustics A 360 za cenę 2000 zł (nowe) co sądzicie o współpracy tych kolumn z HK 3700?
    Może ma ktoś podobny zestaw i obiektywnie go oceni?

0
  • #10 17 Lis 2014 15:58
    RMS.pl

Poziom 26  

W tej cenie masz Indiana Line Nota 550

0
  • #11 17 Lis 2014 23:47
    kaz.kaz
    Poziom 4  

Witam, niestety nie miałem okazji posłuchać Indiana Lina 550, "Bostonow" posluchalem i się zachwycilem , czy Indiana Twoim zdaniem lepiej zagra jeśli chodzi o rodzaj muzyki której słucham?

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście miało być Indiana Linę Nota 550, przepraszam za błąd.

Dodano po 1 [minuty]:

Wybaczcie, ale ten słownik w tablecie mnie załamuje :-)

0
  • Pomocny post
    #12 18 Lis 2014 08:20
    RMS.pl

Poziom 26  

To już kwestia indywidualnych preferencji - Indiana gra ciepłym, dynamicznym dźwiękiem z mocnym, skocznym basem - stąd zaproponowałem Ci do takiej muzyki. I bardzo dobrze grający głośnik wysokotonowy - łagodnie i detalicznie.

0
  • #13 20 Lis 2014 21:25
    kaz.kaz
    Poziom 4  

Dziękuje za informacje, zamówiłem HK 3700 + Boston Acoustics A360, kupiłem całość za 3550, jak tylko przetestuje opisze wrażenia. Pozdrawiam

0
  • #14 30 Gru 2014 15:07
    Yogoort
    Poziom 2  

Witam, też jestem zainteresowany złożeniem zestawu stereo na tym amplitunerze ewentualnie na modelu HK 3770. Powierzchnia pomieszczenia oraz muzyka bardzo podobna jak u kolegi założyciela tematu (ja jeszcze dorzucę do tego trochę metalu), budżet nieco mniejszy bo max 3k zł. Co do kolumn to się mocno biję z myślami czy podłogowe czy jednak coś co będę mógł powiesić na ścianie bo obecność małego dziecka i drugiego w drodze wprowadza w moim planie audio licznik który będzie odliczał czas kiedy mi bawiące się syny przedziurawią kolumnę stojącą na podłodze jakimś klockiem czy samochodzikiem czy czymkolwiek innym (np samym sobą, paluchem, nogą czy bratem). Nie jestem żadnym znawcą dźwięku i nie mam obycia ze sprzętem audio więc podejrzewam, że będę się cieszył z hmmm... może nie czegokolwiek ale po prostu nie chcę popełnić już na wstępie błędu, chciałbym dynamicznego dźwięku z basem głębokim jak jądro ciemności i kopnięciem jak gwiazda śmierci ;) Chciałbym zadać w związku z moimi różnymi wątpliwościami oraz brakiem wiedzy kilka pytań:

1. czy są jakieś kolumny/firmy które są polecane do Harman Kardon ? w temacie padły Dali Lektor, czy coś jeszcze ?

2. modele HK3700 oraz HK 3770 różnią w zasadzie tylko mocą , odpowiednio 85W oraz 120W, nie mam doświadczenia ale chyba 85W na zwykłe, domowe warunki bez zacięcia do robienia głośnych imprez w zupełności wystarcza ?

3. co sądzicie o kolumnach STX, jeżeli bym się miał zdecydować jednak na kolumny podłogowe to zastanawiałem się nad STX F-360 n lub nad F-180 n, nada się taki sprzęt na te amplitunery?

4. jeżeli miałbym powiesić jakieś kolumny do tego amplitunera to co byście mi mogli doradzić ? zupełnie nie mam pomysłu w tej materii.

Z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość i grzecznie proszę o poradę.

0
  • #15 30 Gru 2014 15:40
    Pablo1964
    Moderator

Yogoort napisał:
    co sądzicie o kolumnach STX

Seria F to konkurencja dla hipermarketowago chłamu, warta zainteresowania jest dopiero seria FX.
    Yogoort napisał:
    czy są jakieś kolumny/firmy które są polecane do Harman Kardon ? w temacie padły Dali Lektor, czy coś jeszcze ?
    Dobrze grają zestawy JBL. Ale bardzo charakterystycznie, raczej efektownie niż neutralnie. Trzeba koniecznie posłuchać przed zakupem.
    Yogoort napisał:
    jeżeli miałbym powiesić jakieś kolumny do tego amplitunera to co byście mi mogli doradzić ? zupełnie nie mam pomysłu w tej materii.
    Do 30 m² preferowałbym raczej kolumny podłogowe. Choć przy dziecku...

0
  • #16 30 Gru 2014 16:15
    phoe
    Poziom 29  

Magnaty 677 mają maskownice z metalowej siatki, nie ma szans że dziecko ci uszkodzi któryś z przetworników, chyba ze jakimś długim kolcem. Ważą dobre 20kg i stoją naprawdę stabilnie na podłodze.

Co do HK 3700 i 3770, ten 2-gi ma wejście optyczne, dobra rzecz jak chcesz do TV podłączyć czy PS4 itp.

W budżecie się nie zmieścisz, ale możesz zawsze kupić inny - używany wzmacniacz, czy szukać używanych kolumn z właśnie metalową maskownicą.

0
  • #17 30 Gru 2014 18:56
    Yogoort
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedzi, znakomity pomysł z kolumnami z metalową maskownicą! Rozwiązanie tak proste, że aż mnie zatkało, że na to nie wpadłem ;) Ta droga otwiera bardzo szerokie możliwości bo jeżeli nie kolumny od razu z metalową maskownicą, to można by zrobić w standardowej maskownicy wewnętrzną warstwę ochronną z metalowej siatki np do tuningu samochodów (tak na szybko wyszperałem coś takiego na allegro). Chyba, że macie jakieś inne propozycje kolumn z metalową maskownicą?

W zasadzie sprzęt audio to nie sprzęt pierwszej potrzeby więc można by przełożyć nieco w czasie zakup i dołożyć do czegoś sensownego a nie kupić cokolwiek (STX serii F jak planowałem), wszak nie sztuka wybić sobie zęby na początku maratonu. Myślałem też że może by złożyć to stereo na Altusach, Zeusach albo Siesta/Fiesta ale sam nie wiem. Widzę, że Magnaty i JBL to podobna półka cenowa, trzeba będzie zrobić jakąś wyprawę na odsłuch, chociaż wizualnie to się w Magnatach 677 zakochałem :D

Dzisiaj po pracy wdepnąłem do Media Markt i znalazłem HK 3770 za 1799zł co jest naprawdę niezłą ceną bo wszędzie najmniej udało mi się wyszperać za 1999zł, więc trzeba będzie polować na jakieś okazje. Co do tych amplitunerów to jestem na 100% zdecydowany że będzie albo 3700 albo 3770 gdyż oferują dokładnie te opcje które potrzebuję a poza tym moim zdaniem ich design jest po prostu znakomity - wiadomo, rzecz gustu. Na różnicę dotyczącej wejścia optycznego przeważającego szalę na 3770 nie zwróciłem uwagi - dzięki phoe

Cóż tak to już jest jak się ogląda każdą złotówkę dwa razy zanim się ją wyda, trzeba szukać i pytać mądrzejszych.

0
  • #18 30 Gru 2014 19:27
    phoe
    Poziom 29  

Ja np Yamahe R-N500 kupiłem za 1719zł z przesyłką na allegro, od sklepu z gw. Audio Klan 3 lata.
    To jest porównywalny sprzęt do HK 3770 i cena też generalnie 1999zł.

2
  • #19 07 Sty 2015 10:47
    Yogoort
    Poziom 2  

im więcej czytam opinii na zagranicznych forach tym bardziej mi przechodzi Harman Kardon, bardzo dużo jest głosów negatywnych dotyczących jakości wykonania, bardzo częstej awaryjności, koszmarnego serwisu i kontaktu z nim ... Ech. Czyli pozostaje w tym przedziale cenowym ONKYO TX-8050, wiem jest jeszcze Yamaha R-N500 ale klasyczne pokrętła w ONKYO dużo bardziej do mnie trafiają. TX-8050 ludzie sobie bardzo chwalą a i funkcjonalność ma taką jaką potrzebuję.

W kwestii kolumn z metalowymi maskownicami to znacie może jakieś inne modele kolumn (poza wymienionymi Magnatami 677) które posiadają fabrycznie takie właśnie maskownice? Wujek google nie ułatwia poszukiwań bo nie jest to parametr który jest wymieniany w charakterystyce kolumn jako standard, czasem się pojawia w opisie (znalazłem w jakichś kolumnach za 14tyś za sztukę, nazwy nawet nie pamiętam bo szkoda głowy zaśmiecać takim pułapem nierealnym).

0
  • #20 07 Sty 2015 16:09
    phoe
    Poziom 29  

Yamaha wygląda jak klasyczny wzmacniacz/amplituner i to jest przecież piękne... :) HK to jakiś magnetowid...

Co do metalowych maskownic, to z reguły własnie drogie kolumny je mają, raczej w cenie magnatów jak chodzi o nowy sprzęt to nie znajdziesz tutaj zamiennika.

0
  • #21 08 Sty 2015 09:27
    Yogoort
    Poziom 2  

Właśnie problem z HK jest taki, że prostota formy mi się podoba .... na zdjęciach ;) jak się to urządzenie na żywo poogląda i "pomaca" to taki straszny plastik fantastic, przyciski jakoś tak dziwnie chodzą a z tej czystości formy wychodzi tandeta - ot wrażenia po zabawie na żywo z HK3770. ONKYO TX-8050 ze swoimi okrągłymi pokrętłami i metalowym frontem jest po prostu bardzo ładny i dużo lepiej się prezentuje niż HK, jednocześnie mając dużo lepsze opinie użytkowników niż HK. Oczywiście na temat aspektów wizualnych sprzętu można by sobie gadać i gadać i zawsze ktoś będzie miał inne zdanie, ot gusty i guściki ;) Trzeba będzie się gdzieś umówić w Krakowie na odsłuch TX-8050 + Magnat 677.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo