Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop (HDMI) --> TV SAMSUNG --> Głośniki LogiTech 5.1

NBreath 15 Lis 2014 14:04 1392 1
  • #1 15 Lis 2014 14:04
    NBreath
    Poziom 1  

Witam serdecznie. Mam gigantyczny problem. Posiadam głośniki LogiTech 5.1 - z506. Podłączyłem swojego laptopa do TV za pomocą kabla HDMI, do telewizora podłączyłem głośniki. Z Subwoofer'a wychodzą 3 kabelki (zielony, pomarańczowy i czarny).

Problem polega na tym, że dwa przednie głośniki (ten z regulacją głośności i drugi) czyli Front left i right są kompletnie niezsynchronizowane z resztą sprzętu, co tworzy echo, pogłos czy jak to nazwać. W każdym razie jak puszczam np. muzykę klubową to słyszę zamiast jednego bitu dwa. Coś jakby ktoś puścił na dwóch urządzeniach piosenkę z tym, że na drugim zrobił pół sekundy opóźnienia.. Nie wiem jak to wyjaśnić..
    Dodam, że jak podłączam głośniki do komputera (za pomocą zielonego kabla) dźwięk jest świetny, bez pogłosów i tym podobnych. Oczywiście grają wszystkie głośniki.

Dołączę zdjęcia :)

Laptop (HDMI) --> TV SAMSUNG --> Głośniki LogiTech 5.1 Laptop (HDMI) --> TV SAMSUNG --> Głośniki LogiTech 5.1 Laptop (HDMI) --> TV SAMSUNG --> Głośniki LogiTech 5.1

Od lewej:
    1. telewizor z tyłu
    2. telewizor z boku
    3. subwoofer

Podłączałem w ten sposób:
    - kabel zielony do wejścia słuchawkowego w TV (zdjęcie 2)
    - kable pomarańczowy i czarny do wejścia audio out (zdjęcie 1)

Ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem?

0 1
  • #2 15 Lis 2014 17:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Problemem jest zapewne to, że podłączasz wyjście audio pod różne porty w tv.
    Problemu rozwiązać się nie da, mając do dyspozycji to co masz.

Jedyne możliwości, to zmiana głośników na takie, które maja wejście optyczne i podłączenie ich do wyjścia optycznego w tv, ale tv może degradować audio z tego portu tylko do 2.0, albo zakup amplitunera KD i głośników.

Problemem jest tutaj tv, a dokładnie jego "możliwości konfiguracyjno - podłączeniowe", a dokładnie ich brak.

0