Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Yaesu vx-2 opinie użytkowników.

Aleks11 15 Lis 2014 14:23 1251 2
  • Yaesu vx-2 opinie użytkowników.

Poziom 6  

Witam jak w tytule szukam opinii o radiu yaesu vx-2 przymierzam się do jego zakupu i mam parę pytań :

1.czy moc 1,5W wystarczy do swobodnej i bezproblemowej komunikacji przez przemienniki jak i lokalnie?
    2.czy radio posiada automatyczny shift do pracy przez przemienniki (ARS)?
    3. i tak wogóle jak to radio się sprawuje.

pozdrawiam wszystkich 73.

0 2
    Poziom 19  

Ad. 1. To zależy - od warunków lokalnych, odległości do przemienników, anteny. Jak zawsze - z dołka w terenie zabudowanym i 50W czasem mało, a na płaskim czy z górki pod zewnętrzną anteną poleci na dziesiątki km.
    Ad. 2. Jakiś ARS tam był - ale on tak właściwie nie jest do niczego potrzebny - przynajmniej ja w żadnym radiu nie miałem potrzeby użycia. Przemienniki i tak najlepiej wbić do pamięci radia razem z ctcss-em, a jak zajdzie potrzeba zrobienia jakiegoś myku, to nawet jakby ARSu nie było, to raz na ruski rok można sobie włączyć shift "z palca".

0
    Poziom 6  

No do przemiennika poznańskiego mam raptem dwa kilometry więc chyba jakoś powinno dolecieć . I powiedz proszę jeżeli się orientujesz czy pomiędzy wersją vx-2E a vx-2R jest jakaś różnica w użytkowaniu na terenie polski innymi słowy mam okazję kupić vx-2R czy ta wersja zrobi jakąś różnice?

0