Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WDJ8704DJF - Błąd FE

dudus81a 15 Lis 2014 15:16 2112 5
  • #1 15 Lis 2014 15:16
    dudus81a
    Poziom 1  

Witam Serdecznie

Na mojej pralko - suszarce Samsung WDJ8704DJF włącza sie błąd FE. Generalnie nie działa suszenie. Reszta pracuje prawidłowo. Czy ktoś wie co to za błąd? Ponieważ nie ma takiego błędu opisanego w instrukcji obsługi, ani nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji w Internecie.

Dziękuję za pomoc
    dudus81a

5 5
  • #2 26 Wrz 2017 11:32
    alex69
    Poziom 9  

Odkopię temat, mam to samo w pralko - suszarce Samsung WD0804W8E, pod koniec suszenia pojawia się błąd FE. Pralka pierze bez problemu, ale suszarka nie potrafi skończyć procesu suszenia... Natomiast na wyświetlaczu jedna minuta wyświetlana jest ok. 30 minut, a później błąd FE.

Serwis Samsunga wymienił już wszystko, dwie pompki od wody, cały dukt z turbiną i grzałką i bez rezultatu, a wczoraj wymienili mi też panel. Czyli moduł sterujący z wyświetlaczem jest bez zmian i nadal świeci błędem FE.

Może ktoś z szanownego grona spotkał się z podobnym problemem i potrafiłby pomóc?

1
  • #3 27 Wrz 2017 08:29
    Piotr2608

Poziom 38  

SAMSUNG WASHER FAULT CODE: FE Diagnostic Code
    SAMSUNG WASHER ERROR DEFINITION = fan motor – main PCB – fan blower fault
    The FE error represents a fan motor, main PCB, or fan blower fault.

No cóż wymienili i nie działa a sprawdzili wątpliwej jakości instalację?

1
  • #4 27 Wrz 2017 09:50
    alex69
    Poziom 9  

Prawdopodobnie nie sprawdzili, zaczęli od "tłustych" rzeczy.
    Dwie pompki i turbina susząca nadawała się do wymiany (silniki zaczęły już klekotać),
    a że nie dało się ze starego duktu wyjąc samego silnika wymienili cały komplet (dukt, grzałka, termostat, turbina i silnik).

Jak na razie w portfelu ubyło mi 722 + za panel/moduł 325,
    próbuje uchronić się przed zabraniem pralki do nich na warsztat, ale wydaje się to nieuniknione ;/

1
  • #5 30 Gru 2017 06:42
    towertower
    Poziom 1  

:arrow: Alex69 czy naprawa zakończyła się sukcesem? Wczoraj u mnie zaczął się wyświetlać błąd FE podczas suszenia.

1
  • #6 20 Sie 2018 13:03
    alex69
    Poziom 9  

Tak, okazało się, że to pompa wody.

0