Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra kilkusekundowe zaniki sygnału

lol243 15 Lis 2014 15:19 10128 6
  • #1 15 Lis 2014 15:19
    lol243
    Poziom 8  

Dzień dobry otóż mam kolejny problem :( Mam od czwartku telewizję Vectra pakiet TV cyfrowej Platynowy z HD do tego multiroom HD na 2 Tv i internet 50 mb/s. I od samego początku są problemy, mianowicie kilka razy dziennie pojawiają się kilku sekundowe (może 40-50 sekund) braki sygnału telewizji, internet chyba działa bo oglądałem film na komputerze to działał w chwili zaniku tv... Brak sygnału objawia się tym, że na ekranie telewizora wyświetla się błąd E0 na obu telewizorach co poradzić poniżej przedstawię bardzo okrojony schemat jak to podłączył instalator Vectry. Wiem, że powinienem zadzwonić do Vectry i zgłosić awarię, ale przedtem chciałem się dowiedzieć co to jest (nie znam się na tv kablowej). Z góry dziękuję za pomoc i miłego weekendu życzę wszystkim.

2 6
  • #2 15 Lis 2014 17:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lol243 napisał:
    Wiem, że powinienem zadzwonić do Vectry i zgłosić awarię, ale przedtem chciałem się dowiedzieć co to jest (nie znam się na tv kablowej)

Problemem może być sygnał, dekoder, rozgałęźnik, okablowanie sygnałowe.
    Dzwonić do nich i zgłosić usterkę/reklamacje na działanie usługi.

Co do adnotacji, ze posiadasz jakiś rozgałęźnik, to na fotce masz zwrotnicę multimedialną (o ile dobrze widzę, bo zdjęcie małe jest), więc co tam robi rozgałęźnik?.

0
  • #3 15 Lis 2014 17:38
    jadzka
    Poziom 12  

Wejdź w menu dekodera i sprawdź jakość sygnału. Może jest problem z jakością sygnału.

2
  • #4 15 Lis 2014 18:39
    lol243
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź do "KOCUREK1970" być może się pomyliłem nie znam się na tych sprawach :( i tak jak mówisz to jest zwrotnica multimedialna. Przepraszam za pomyłkę. Do ''jadzka" jakość sygnału jest tuner 1 siła 57%, jakość 100%, tuner 2 siła 56%, jakość 100% a w momencie błędu to udało mi się wyłapać że na obydwu siła i jakość 0%. Jeszcze macie jakieś pomysły? :D Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

0
  • #5 15 Lis 2014 18:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lol243 napisał:
    Jeszcze macie jakieś pomysły?

Skoro to samo na obydwu dekoderach, to jedynie zresetować dekodery, a jeśli to nie pomoże, to zgłaszać u operatora - sam nic więcej nie zrobisz.

0
  • #6 15 Lis 2014 20:03
    lol243
    Poziom 8  

Chodzi o reset do ustawień fabrycznych? Raczej tak myślałem, że sam nic nie zrobię, ale czy może macie moi drodzy jakąś sugestię co to może być gdzie może leżeć problem? Przywróciłem ustawienia fabryczne i czekamy :(

3
  • #7 17 Lis 2014 21:50
    lol243
    Poziom 8  

OK przywracanie ustawień fabrycznych nie pomogło, ale dzisiejszy telefon do VECTRY pomógł więc myślę, że temat do zamknięcia :) Także najmocniej wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo