Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bosch psb 18 li-2 - wadliwy uchwyt futerko

15 Nov 2014 17:52 2367 4
  • Level 10  
    Witajcie
    Kilka dni temu, na aukcji, kupiłem fabrycznie nową wiertarko wkrętarkę firmy Bosch PSB 18 Li-2 bosch psb 18 li-2 - wadliwy uchwyt futerko Sprzęt oryginalny zapakowany w walizce i zaplombowany tyle że pochodzi z rynku angielskiego więc tym samym nie posiadam gwarancji. Nie mam żadnych pretensji do sprzedającego ponieważ otrzymałem dokładnie to co licytowałem. Ale jestem bardzo zawiedziony samym sprzętem a dokładniej uchwytem wiertła. Mianowicie pierwsza praca z wiertłami, frezami czy bitami pokazała jakąś wadę tego uchwytu, po kilku włączeniach/wyłączeniach z uchytu wypadają wiertła, bity itp. Na początku myślałem że słabo dokręcam ale robię to już dość mocno a wiertło i tak się luzuje :-( Po zamocowaniu wiertła można na początku wiercić i wiertło się nawet nie ślizga ale za chwilę wypada. Jest to strasznie wkurzające, nie wiem co teraz mi pozostaje, domyślam się że Bosch mnie oleje. Wrzuciłem na youtube filmik z tym problemem. Czy ja coś źle robię czy ten sprzęt jest tak beznadziejny?
    https://www.youtube.com/watch?v=gXDo3q2m1P8
  • Level 13  
    Jeśli masz rachunek z zakupu paragon - fakturę może spróbuj się zapytać w samym serwisie czy naprawią ten sprzęt, no oglądałem aukcję fakt szlifierki z PL no ale podobno można ten sprzęt reklamować, serwisować w każdym serwisie w kraju... może jeśli to jest oryginał będzie to i w twoim przypadku...

Jeśli nie to spróbuj poszukać do niej same futerko, warto sprawdzić - niech ci w serwisie podadzą numer części, wiesz wiele futerek jest znormalizowanych i możesz sobie dokupić nie koniecznie super drogie oryginalne Bosch'owskie...

To nie jest normalne, słychać owszem kliknięcia no i powinno być OK ale tak szybko żadne wiertło się nie odkręci... futerko pewnie ma wadę fabryczną...
  • Level 10  
    Żadnego dowodu zakupu nie mam bo kupiłem ją na aukcji od prywatnej osoby a w jaki sposób ta osoba weszła w jej posiadanie tego nie wiem.
    Schemat nie problem http://www.serwis.specmajster.pl/data/include...BOSCH-zielony/Rozkladowki-PDF/PSB_18_LI-2.PDF
    ustalenie numeru części i jego ceny też nie, TYLKO 200 zł ;-/
    Spróbuję napisać do Boscha, może coś wskóram ale wątpliwa rzecz bez dowodu zakupu :-)
  • Level 13  
    Mając na myśli numer części chodziło mi o rodzaj i wielkość zastosowanego gwintu, tutaj na wykazie nie widzę... przecież nikt nie powiedział że musisz mieć idealnie taki sam...

Uchwyt jak uchwyt, pewnie dopasujesz od 15 zł w górę - no chyba że Bosch zrobił jakiś specyficzny...

No ja w zielonej wiertarce od nich miałem futerko oryginalne, padło - nie wierciłem za wiele, ale to był stożek i chyba 1/2" no to kupiłem Geko za 30 coś tam złotych, też padł - nie miałem w tym czasie aktywnego konta na Alledrogo no to wykręciłem ze starej wiertarki marki TOYA (taka czerwona) i działa...

Oryginalne Boscha miało kosztować ok. 90 zł tylko że ja jestem spawaczem, większe rzeczy załatwiam w pracy lub idę po sąsiadach mają wiertarki stołowe, w betonie właściwie nie wiercę... używałem wiertarki sporadycznie w warsztacie do drewna i metalu, czasem plastik i to futerko padło po gwarancji - ale nie miało za sobą dużo pracy jakość żadna... mam mieszane uczucia do zielonego Boscha...

Fakt w moim przypadku kupię uchwyt ale już nie szybkozaciskowy, wolę klasyczny na kluczyk jest pewniejszy i mam większą pewność że mi się za mocno nie zaciśnie...

Dlatego spróbuj odkręcić futerko i dopasuj inne za tyle ile uważasz, ja rozwaliłem to Geko ponieważ musiałem wiercić z udarem, ty tylko możesz wiercić lub wkręcać... więc problem mniejszy...
  • Level 10  
    Dzięki za pomoc, napisałem do Boscha, zobaczymy co oni powiedzą. Na 99% będzie lipa i wtedy będę szukał nowego futerka.