Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna do szycia finesse KP-528 nie łapie dolnej nitki

patrycjaaaaaaaaaa 15 Lis 2014 20:04 2187 5
  • #1 15 Lis 2014 20:04
    patrycjaaaaaaaaaa
    Poziom 2  

Witam,mam problem z nową maszyna do szycia arka radom finesse KP-528.
    wszystko było ok do momentu aż igła natrafiła na grubszą warstwe materialu i maszyna zatrzymala sie,od tamtego momentu igła nie łapie nitki dolnej.
    jak mam wyregulowac chwytacz?

0 5
  • #2 15 Lis 2014 20:09
    axxx
    Specjalista AGD

Nie znam maszyny. Przydały by się fotki. Zasada ustawienia zawsze taka sama od wieków.

1
  • #3 16 Lis 2014 11:38
    patrycjaaaaaaaaaa
    Poziom 2  

czytałam dużo na ten temat ale nic z tego nie rozumiem. potrzebuje instrukcji obrazkowej. Dopiero zaczynam szyć. w wolnej chwili wrzucę zdjęcia

0
  • #4 17 Lis 2014 11:31
    patrycjaaaaaaaaaa
    Poziom 2  

dołączam zdjęcia.proszę o instrukcję obrazkową

Dodano po 5 [minuty]:

maszyna do szycia finesse KP-528 nie łapie dolnej nitki maszyna do szycia finesse KP-528 nie łapie dolnej nitki maszyna do szycia finesse KP-528 nie łapie dolnej nitki

0
  • #5 17 Lis 2014 12:41
    axxx
    Specjalista AGD

Witam.
    Bardziej przypomina mi to zabawkę ale spróbujmy coś z tego zrobić.
    Po prawej stronie widoczne są 2 przekładnie zębate stożkowe trzeba zwrócić uwagę czy nie został wyłamany ząb na którejś z nich.
    Jeżeli nie to prawdopodobnie któraś z zębatek przeskoczyła o jeden ząbek zmieniając ustawienie maszyny.
    W tej sytuacji należy ocenić czy stało się to na przełożeniu górnym czy też dolnym.
    Kręcąc kołem głównym w kierunku szycia igielnica opuszcza się do dołu w momencie gdy dochodzi do płytki ząbki transportera powinny chować się pod płytkę.Jeżeli tak nie jest przeskok nastąpił właśnie na przełożeniu górnym jeżeli jest ok. to na dolnym.
    Koła zębate na wałku pionowym są osadzone na stałe za pomocą nitów więc regulacji można dokonać drugim kołem, które mocowane jest na wkręty w obu przypadkach czy to na wałku dolnym czy górnym.
    Zasada ustawienia chwytacza do igły jest opisana na forum już wielokrotnie tak, że na ten temat nie będę pisał po raz kolejny.

0
  • #6 17 Lis 2014 19:44
    patrycjaaaaaaaaaa
    Poziom 2  

Dziękuję,teraz to rozumiem bo z tego co było juz na forum to nie bardzo,droga nie byla bo jej koszt to ok.180 zł a że biało-różowa...no coż może i zabawkę przypomina ale zapewniam jest to domowa maszyna do szycia :-)

Dodano po 53 [minuty]:

bardzo dziękuje,super opisane,maszyne naprawiłam i znowu szyje!!!!!!!

0