Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hifonics tuba głośnik niskoton - Jaki głośnik niskotonowy wybrać do małej skrzyn

15 Lis 2014 20:56 1992 4
  • Poziom 2  
    Witam

Mam zamiar zbudować skrzynie basową małych rozmiarów. Aktualnie mam z tyłu na półce dwa hifonics'y rms 125w na każdymHifonics tuba głośnik niskoton - Jaki głośnik niskotonowy wybrać do małej skrzyn , są podłączone pod radio pioneer pioneer 2200ub 4x50wHifonics tuba głośnik niskoton - Jaki głośnik niskotonowy wybrać do małej skrzyn, Grają tak sobie (prawie brak basu) wydaje mi się że mają za małą półkę, a dodam że auto to maluch wiec miejsca nie ma za dużo.

Wcześniej miałem w bagażniku tube tonsila dwucewkowego Hifonics tuba głośnik niskoton - Jaki głośnik niskotonowy wybrać do małej skrzyn podłączony był pod radio, ale zakończył swoją żywotność :<.

Wymiary bagażnika to:
    Szerokość: ok. 70cm
    Wysokość: w najwyższym pkt. ok 20cm
    Długość: ok 30-35cm
    Dość spory kąt spadku.

Szukałem na allegro gotowej szkrzyni i znalazłem jedą: Hifonics tuba głośnik niskoton - Jaki głośnik niskotonowy wybrać do małej skrzyn
    "HiFonics TRS200 skrzynia 200 RMS płytka zamknięta". Informacje o tej skrzyni:
    Moc RMS - 200 Wat
    Moc maksymalna - 400 Wat
    Impedancja 4 Ohm
    Wymiary skrzyni 46 x 30 x 16/10 cm
    ale cena 379 zł troche za dużo, a jeszcze muszę jakiś wzmacniacz kupić...

No i tu pytanie do was jaki głośnik dobrać i jakich wymiarów tą skrzynie zrobić ?
    I odrazu jaki wzmacniacz do tego głośnika ?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Moderator CarAudio
    Laaaata temu jak miałem malucha , to miałem właśnie jajca 6x9" wpakowane w tylną półkę ...tzn. bez żadnych skrzynek . Wyjmowało się tylną szybę by było łatwiej operować szlifierką kątową , wycinało się otwory na głośniki w blaszanej półce i tym samym głośnik grał praktycznie w kanał idący z zewnątrz auta do silnika . Było głośno w środku i na zewnątrz ;)

Jakbym miał ładować jakieś subwoofery w mikro bagażnik i wzmacniacze które będą i tak narzekały na braki prądu , to wolałbym wyciąć 4 otwory pod jajca w tej blasze i podłączył to pod samo radio ... piszę serio!
  • Poziom 2  
    Tak raczej nie będę robił bo za głośno silnik było by słychać w kabinie.
  • Moderator CarAudio
    netherin napisał:
    głośno silnik było by słychać w kabinie

No to dowaliłeś do pieca ... a ten subwoofer w bagaju to na bank będzie mniej słyszalny niż silnik z tyłu ;)

Ja przetestowałem dużo opcji w malaczu(raczej nie SQ , łącznie z wywaleniem tylnej kanapy i wpakowaniu tam wieeeelkiej skrzyni ) i powyższy sposób jest najrozsądniejszy (stosunek cena/jakość/głośność)ale śmiało , tnij dechy , sklejaj, skręcaj, obijaj kocem, a potem na jakimś spocie podjedzie maluch w którym ktoś po taniości wpakował jajca w blachę i będzie muzą dosłownie Cię zagłuszał ;)
  • Poziom 2  
    To może jakiś głośnik do tej starej tuby tonsila ?
    Średnica otworu tam jest ok 18 cm, a głośnik miał ok 20cm i był dwucewkowy.
    Pomoże ktoś ?