Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenia mobilne w automatyce budynkowej- poszukuję materiałów

Makrela89 15 Lis 2014 22:20 414 1
  • #1 15 Lis 2014 22:20
    Makrela89
    Poziom 2  

Witam, mam nadzieje, że to nie jest zły dział. Poszukuję różnych materiałów na temat urządzeń mobilnych w połączeniu z automatyką budynkową. Potrzebuję napisać referat właśnie na ten temat. Nie chciałbym się przy tym opierać na wiedzy z internetu. Dodatkowo artykuły które są w internecie sprowadzają się głównie do tego, że smartfona lub tablet można użyć do sterowania budynkiem- bez wchodzenia w szczegóły w które ja bym chciał się zagłębić.

Czy ktoś zna jakąś literaturę w postaci książek lub ciekawszych artykułów (po polsku lub po angielsku) które pomogłyby mi zagłębić się w tym temacie?

Co do materiałów, będę wdzięczny za dobrą książkę w której można przeczytać o samych urządzeniach mobilnych, w której byłyby opisane metody komunikacji urządzeń mobilnych z budynkiem, no i o oprogramowaniu wykorzystywanym do realizowania komunikacji bezprzewodowej (oczywiście to nie musi być jedna książka).

0 1
  • #2 18 Lis 2014 00:13
    elektryk1e
    Poziom 22  

Moze byc trudno tobie cos znalezc. Zazwyczaj zasada dzialania to jest tajemnica producenta systemu. Systemow na rynku jest wiele. Co mi przychodzi do glowy to przejrzec instrukcje instalacji, z czego wiekszosc bedzie w jezyku angielskim.
    Mozesz tez poszukac materialow szkoleniowych KNX. Szczegolnie o home serverze giry. Aczkolwiek znalezienie szczegolowych informacji bedzie bardzo trudne

0