Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aiwa HV-DK910 MKII

06 Maj 2005 00:32 1679 10
 • Poziom 19  
  Dostałem do naprawy wyżej wmienony magnetowid problem polega na paleniu rezystora 3,3 ohm miedzy 7 a 8 nóżką na układzie BA6209 po wstawieniu nowego rezystora strasznie zaczoł się grzać ukłąd BA6209 nir ruszają żadne silniki i magnetowid po właczeniu wyłacza się w stan czuwania(przełacza w stan Zegara).....proszę o rady i sugestie
 • Poziom 37  
  I- uzupełnij temat o opis usterki (wtedy więcej ludzi skusi sie przeczytać zawartość).
  II- pomierz coś; pewnie układ do wymiany, ale wcześniej zmierz opornośc silnika. Też mógł się "zatrzeć" albo rozlecieć komutator.
 • Poziom 19  
  dołaczeę schemat tego magnetowidu silnik są dobre sprawdzałem układ BA 6209 jest ja 15 stronie rezystor 3,3 ohm 1W jest podłaczony równolegle do 7 i 8 nogi kiedy włączam wideo pali rezystor i grzeje się strasznie BA 6209 nie chcę wstawiać nowego układu ponieważ chcę mieć pewnośc aby mi nie padł kolejny jak można i czy wogóle można sprawdzić ten układ???
 • Poziom 37  
  Pisz trochę wolniej- co znaczą słowa po "6209...." ??

  Te układy tak łatwo nie padają- najpierw się solidnie zgrzeje. A przeważnie wymieniasz i po sprawie.
  Możesz go uruchomić (dla zabawy) na stole- podpiąć silnik, zasilanie, ze dwa kondensatory i przykładać napięcia do p. 5 i 6.
 • Poziom 19  
  po BA6209 napisałem że układ jest na stronie 15 schematu jaki załczam sprawdziłem też napięcia na na tym układzie i wszytskie są wporządku także sądzę że układ BA 6209 jest dobry tylko dlaczego pali rezystor 3,3 ohm 1W???

  Załącznik usunięto. (ob)
 • Poziom 37  
  Na tym układzie nie ma co mierzyć jeśli się grzeje; jak już chcesz to podnieś 2 i 10 n. -jeśli nadal się grzeje to go wymieniaj! -Jeśli nie, to silnik leży. Raptem ryzykujesz4-5 zl.
  Dopuki silniki nie ruszą sprzęt będzie się wyłączał.
 • Poziom 19  
  po odpięciu 2 i 10 n. ruszył jeden z silników układ BA6209 nie grzeje się

  Dodano po 4 [godziny] 9 [minuty]:

  po włożeniu kasety magnetowid wyłącza sie po ponownym jego włączeniu i naciśnięciu PLAY jest to samo...czy to wina procersora???
 • Poziom 37  
  A co naprawiałeś? Jak rozwiązałeś problem BA?
 • Poziom 19  
  wstawiłem wadliwy rezystor 3,3 ohm po wymianie na inny ruszyło wszytko tylko jak włączam PLay lub jak chcę przewinąć kasete to się wyłącza...nie wiem gdzie szukać podejrzewaam procesor
 • Poziom 37  
  Jeżeli teraz: silniki chodzą obydwa - w lewo i prawo, to tyle mamy zrobione. Do procka daleko.
  Prawdopodobnie nie otrzymuje on informacji z mechanizmu- np. o pracy silnika capstan. na pewno trzeba zajrzeć do przełącznika funkcji a o ile jest tam mechanizm o jakim myślę - to trochę staranności wymaga by sie ptrzedrzeć przez warstwy zebatek i dźwigni, a potem je poskładać.
  Przyślij mi na PW serwisówkę.
 • Poziom 19  
  Wymieniłem rezystor 3,3 ohm przy BA6219B i wymieniłem też sam układ BA6219B i nicMagnetowid coprawda zaczoł przewijać w paro i lewo ale PLAY nadal nie działa mam odtwarzać z takim samym mechanizmem więc pomierzę wartości sensorów i zobaczę jak działąją przełączniki funkcyjne...o efektach napewno napiszę