Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZTE MF63 - Jak dostać się do konsoli Linuxa - CLI?

nkp123 16 Nov 2014 12:51 1113 0
    nkp123
    Level 9  
    Witam,
    Przedwczoraj zakupiłem nowy modem z wbudowanym AP - ZTE MF63 (wersja HiLink, ale z tego co pamiętam można bez problemu przerobić na "zwykłą" jednym poleceniem) brandowany na T-Mobile. Będę go używał naprzemiennie z siecią T-Mobile oraz Aero2. W związku z tym drugim chciałbym uzyskać możliwość zdalnego restartu przez przeglądarkę lub jakiś skrypt z dowolnego komputera w sieci (najlepiej bez dodatkowego uwierzytelnienia hasłem). W związku z tym dobrze by było gdybym uzyskał dostęp do wbudowanej w urządzenie konsoli. Szukałem stosownej opcji na stronie konfiguracyjnej - oczywiście bez skutku. Następnie przyszła kolej na bardziej zaawansowane rzeczy:

1. Próbowałem dostępu po telnet, jednak stosowny port jest filtrowany.
    - czy jest możliwość jego odblokowania np. poprzez jakąś lukę lub opcję debugowania w panelu zarządzania modemem?

2. Po przełączeniu w download mode mam również dostęp prawdopodobnie do sporej części plików systemowych modemu przez program QPST.
    - może przez modyfikację jakiegoś pliku autostartu - którego nie znalazłem - dałoby się odblokować port usługi telnet? Ew. od razu tą metodą dodać funkcjonalność restartu poprzez modyfikację skryptu WWW (katalog web w urzadzeniu)? Niestety w Javascript jestem słaby, więc chętnej osobie mogę podesłać do wglądu cały katalog WWW ze stroną konfiguracyjną.

3. W download mode mam też dostęp do konsoli modemu (ZTE Diagnostic Interface Port) gdzie mogę wydawać polecenia AT+.... itp. jednak nie widzę tutaj szans na osiągnięcie celu.

4. Inną sprawą jest wątpliwość, czy faktycznie tam siedzi Linux - sporo na to wskazuje - format logów debuga, fakt filtrowania portu telnet, kilka plików konfiguracyjnych (np. udhcpd.conf).

Wydaje mi się, że zagadnienie dostępu do Linuxa wbudowanego w urządzenia sieciowe jest dość ciekawe i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto miał styczność z podobnym problemem :)

Pozdrawiam,
    Norbert

P.S. Jeżeli umieściłem temat w złym dziale proszę o przeniesienie go. To zagadnienie pasowało zarówno do działu GSM jak i Sieć - Internet.