Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG BSB 14 STX-R - Wkrętarka AEG - Akumulator, kilka pytań

liseczq 16 Lis 2014 15:03 3843 0
 • #1
  liseczq
  Poziom 21  
  Witam

  Dostałem wkrętarkę AEG BSB 14 STX-R w której na najprawdopodobniej doszło do awarii włącznika w taki sposób, że strzeliła dioda w nim i robiło się zwarcie na akumulatorze.

  Przez to zwarcie wysiadł akumulator.
  Akumulator jest następujący: L1430R - 14,4V 3Ah.
  Rozłożyłem akumulator, okazało się ,że w środku jest elektronika która chyba również oberwała.
  W górnym prawym rogu widać uszkodzone elementy.
  Widać też dwa uszkodzone ogniwa (łącznie 8)

  Ładowarka którą używam to: AEG BL9618 - ładuje akumulatorki od 9V do 18V (NiMh, NiCd, Li-Ion)

  Po podłączeniu ładowarki, ładowarka sprawdza pojemność po czym informuje o naładowaniu. Napięcie na stykach baterii wynosi 0V (jakies śmieciowe napięcie czasem - 0,5V).

  Teraz pytania:

  1. Płytkę zamierzam umyć denaturatem, ale raczej nikt nie dysponuje schematem takiego akumulatora ? Raczej nie ma możliwości sprawdzić czy elektronika baterii działa ? Ufajczone elementy to prawdodopodobnie oporniki.


  2. Wkrętarka jest na 14V, jednak silnik zamontowany w niej ma zakres pracy: 6 - 18V
  Taki jest silnik: http://www.mabuchimotor.cn/cgi-bin/catalog/c_catalog.cgi?CAT_ID=rt_8b7wa

  Wobec powyższego czy można operować akumulatorami 18V w tej wkrętarce ? Widzę, na allegro ,że sprzedaje nieraz ktoś akumulatory które są po prostu zużyte - elektronika jest OK, ale zużyte są ogniwa które można zregenerować (wymienić). Ta wkrętarka będzie pracować na ogniwach: NiMh, NiCd ?


  3. Włącznik jest uszkodzony. Pękła dioda w nim - oznaczenie diody MA038. W trakcie rozbierania włącznika uszkodził mi się druk troszkę na płytce - mogę mieć problem z jego odtworzeniem. Włącznik ma numer: 2711.5521. Jest na 25A, 18-24VDC. Widzę, na allegro, że podobny włącznik jest w Makitach, wobec czego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki zainstalować ? (kosztuje około 50zł) Jedyne co to są na mniejsze prądy np. 16A. Obudowa z Makity winna pasować. W sklepie przymierzę czy kształt będzie pasował. Poza tym nie wiem czy ktoś nie wymieniał już włącznika skoro wkrętarka jest na 14V, a włącznik ktoś wepchnął na zakres 18-24VDC ? Zna ktoś sklep gdzie ewentualnie kupię taki włącznik (identyczne kształty na jak fotografii którą dołączam) ?

  Włącznik z Makity: http://di3-1.shoppingshadow.com/pi/i.ebayimg....V,!osFD+tlRuVJBR!PSuRM3Q~~_32-260x260-0-0.JPG

  Numer Makitowskiego: 650604-4