Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka zanussi TL803V, proszek zostaje w pojemniku

gogo 1943 16 Lis 2014 16:55 804 4
  • #1 16 Lis 2014 16:55
    gogo 1943
    Poziom 2  

czy ktoś wie jak dostać się do dysz wody w pralce zanussi TL803V? zatrzymały się i nie chcą się przesunąć przez co proszek zostaje w pojemniku . Zdjąłem pokrywę i elementy pokręteł ale nie wiem jak dalej dostać się do dysz wody ? proszę o informacje.

0 4
  • #2 16 Lis 2014 18:13
    ROBSON33
    Moderator AGD

A sitko na zasileniu wody czyste?

0
  • #3 16 Lis 2014 18:46
    gogo 1943
    Poziom 2  

Sitko jest czyste, pompa wody sprawna, wężyki czyste. Prawdopodobnie wyhaczyła się sprężyna mechanizmu dozowania wody. Nie wiem jak się do niego dostać aby go wyczyścić i naprawić

0
  • Pomocny post
    #4 16 Lis 2014 18:48
    gabares
    Poziom 18  

Odkręć węża zasilającego i kleszczami wyciągnij sitko z elektrozaworu..Skieruj węża do wanny lub itp. i odkręć zawór .Jak ciśnienie dobre i sitko czyste to elektrozawór do wymiany.Sprawdź też zwrotnicę

0
  • #5 16 Lis 2014 20:59
    gogo 1943
    Poziom 2  

dzięki spróbuję i dam znać czy się udało

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

w którym miejscu znajduje się ta zwrotnica?

Dodano po 23 [minuty]:

sitko czyste,elektrozawór jest raczej sprawny bo chyba inaczej pralka nie pobierałaby wody.Po regulowaniu programatorem dysze nie przesuwają się tylko są ustawione po stronie gdzie są przyciski poboru wody{tj.1/2 prania}i nie wiem jak się dostać do tej części w której znajduje się dysza? w pokrętle programatora jest taka czarna zapadka i jest ona wciśnięta na maksa w stronę bębna -czy to dobre ustawienie nie wiem .Może ktoś mi doradzić jak to powinno być?

0