Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 741 - Wybór anteny i instalacja pilota w domofonie.

Patryk800 16 Lis 2014 16:56 2667 9
  • #1 16 Lis 2014 16:56
    Patryk800
    Poziom 9  

Witam
    Mam dwa problemy związane z napędem FAAC 741.

1. Od kilku miesięcy znacznie pogorszył się zasięg działania pilotów (FAAC FIX3) i zastanawiam się nad zakupem anteny. Wcześniej spokojnie z domu otwierałem bramę, natomiast teraz stanowi to problem i czasem trzeba wychodzić na podwórko, żeby się otworzyła. Pod centralkę podpięte jest radio z przykręconym drutem około 20-30 cm. Zasięg z domu do bramy około 80m. Wymieniłem baterie w pilotach.

Znalazłem coś takiego: http://automacik.pl/akcesoria/anteny/faac_antena_433mhz_z_przewodem_az_4_5m.html

Warto kupić antenę FAAC czy lepiej wybrać produkty innego producenta?

2. Chciałbym mieć możliwość otwierania bramy z poziomu domofonu. Niestety nikt nie pomyślał o podprowadzeniu odpowiedniej ilości kabli. Wymyśliłem, że można kupić dodatkowego pilota i podłączyć go w domofonie Commax DP-20HR. Z zasilaniem nie powinno być problemu ponieważ do elektrozamka był potrzebny zasilacz 12V. Co do otwierania to wydaje mi się, że wystarczy zwarcie na nóżkach guzika, którego używam, a wyzwalane dolnym guzikiem domofonu.

Czy coś takiego na sens czy może jest lepszy sposób rozwiązania tego problemu?

PS. Czy jeśli pilot będzie zamontowany w domofonie można powiększyć jego zasięg np. dolutowując drucik w odpowiednim miejscu?

Faac 741 - Wybór anteny i instalacja pilota w domofonie. Faac 741 - Wybór anteny i instalacja pilota w domofonie.

Proszę o poradę pozdrawiam.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Lis 2014 19:46
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Patryk800 napisał:
    Pod centralkę podpięte jest radio z przykręconym drutem około 20-30 cm

To na pewno nie jest własciwa długość.
    Nim zaczniesz kupować zrób eksperyment:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10755412#10755412
    Antena którą podałes w linku mozna kupic za 40zł bez faac w nazwie...
    Co do dodatkowego pilota to kup sobie najtańszy FIX2 za 50 zł i połóż go na półce w stałym miejscu i używaj wg potrzeb, nie wiem po co chcesz go pchać na siłę do domofonu?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Lis 2014 20:15
    Patryk800
    Poziom 9  

andrzej lukaszewicz napisał:
    To na pewno nie jest własciwa długość.
    Nim zaczniesz kupować zrób eksperyment:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10755412#10755412
    Antena którą podałes w linku mozna kupic za 40zł bez faac w nazwie...

Mam wyprowadzić od silnika koncentryk (czy ma dalej zostać pod obudową napędu?) i jego przewód przyczepić na środku drutu o długości 33 cm czy przewód odizolować tak, żeby zagięty do góry miał 16,5 cm? (tylko co to jest to na dole o tej samej długości) Mówię o ostatnim rysunku w drugim poście.

andrzej lukaszewicz napisał:
    Co do dodatkowego pilota to kup sobie najtańszy FIX2 za 50 zł i połóż go na półce w stałym miejscu i używaj wg potrzeb, nie wiem po co chcesz go pchać na siłę do domofonu?

Właśnie tak to teraz wygląda. Nigdy tego pilota nie ma na swoim miejscu stąd pomysł umieszczenia go w domofonie.

0
  • #4 16 Lis 2014 20:27
    bruno360
    Poziom 16  

Na początek proponuje wywalić te piloty 3 kanałowe które posiadasz obecnie.Te piloty to jeden wielki niewypał,wymieniłem ich już masę trochę podziałają i albo traca zasięg lub całkiem przestają działć.Proponuje wymienić na fix 2 kanały z nimi nie miałem nigdy problemów.

0
  • #5 16 Lis 2014 21:04
    rocco26l
    Poziom 14  

Witam. Dołączę się do tematu.
    Mianowicie mam pytanie o zwiększenie zasięgu poprzez antene, czy wystarczy kupić najtańszą antenę o potrzebnej częstotliwości i zasięg się wydłuży????
    Czy jest różnica w zasięgu przy zakupie oryginału np. faac a zwykłej najtańszej anteny ???

0
  • #7 18 Lis 2014 18:18
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 18 Lis 2014 19:23
    rocco26l
    Poziom 14  

Mareczny napisał:
    Tylko nie zapomnij kupić kabla Rg58 , o impedancji falowej 50 Ohm , nie zwykły satelitarny 75 Ohm , bo wtedy czułość radioodbiornika raczej spadnie. Koledzy od CB radio mogą pomóc , do anteny taki idzie.

W linku wklejonego przez Andrzeja na drugim rysunku jest koncentryk 75 ohm i prowizoryczna antena czyli przy tej rezystancji taki model anteny jest odpowiedni ???? A przy zwykłej antenie jak w tym poście link do faac idzie kabel 50 ohm ???
    W obu przypadkach poprawi się zasięg ????

0
  • #9 18 Lis 2014 20:16
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 18 Lis 2014 20:37
    Patryk800
    Poziom 9  

Wszystko fajnie tylko ja dalej nie rozumiem co oznacza to dolne 16,5 cm na rysunku https://obrazki.elektroda.pl/9949868300_1333536724.jpg . To ma być jeden drut o długości 33 cm z przymocowanym koncentrykiem na środku czy odizolowane ~17 cm koncentryka i wygięte pod kątem 90° do góry na wysokośc 16,5 cm?

1