Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Lanos 1.5 16v ubywa płynu ze zbiornika wyrównawczego

16 Nov 2014 18:35 4626 5
 • Level 17  
  Witam,
  Przed miesiącem kupiłem ww samochód z instalacją LPG, generalnie wszystko dobrze poza tym że sukcesywnie ubywa mi płynu w zbiorniku wyrównawczym. Przekopałem już wiele stron internetowych i podobnych tematów ale nic nie pasuje do mojego przypadku.
  Mianowice, pewnego razu po wystaniu się w korku i wróceniu do domu i zatrzymaniu się, miałem kałużę pod samochodem bo wywaliło mi przez korek ponad 2 litry płynu. Zaprowadziłem samochód do mechanika powiedzieli że to czujnik temperatury bo wentylator od chłodnicy się nie załączał, czujnik wymieniony, od tamtej pory brak jakichkolwiek widocznych wycieków. Nadal niestety ubywa płynu chłodzącego na pracującym silniku, gdy samochód stoi nieużywany płynu nie ubywa.
  Łamię sobie nad tym głowę, męczy mnie też stałe dolewanie płynu chłodzącego. Mechanicy próbują mi wmówić że to uszczelka pod głowicą, jak zwykle są chętni do pracy byle tylko coś im wpadło, ja natomiast raczej wykluczam tą możliwość bo brakuje typowych objawów dla tej usterki- nie ma chmury dymu za samochodem, w zbiorniku wyrównawczym nie wytwarzają się żadne bąble powietrza itp i poziom oleju jest stały samochód nie gaśnie, pali za każdym razem, jedynie trochę nierówno pracuje.
  Nagrzewnicę też raczej wykluczam bo grzanie jest dobre, szyby nie parują i nie są tłuste, wewnątrz auta też brak jest wycieków.
  Termostat otwiera się, płyn idzie na chłodnicę.
  Niedawno wróciłem z ponad 20 km przejażdżki rano jak dobrze ostygnie sprawdzę poziom oleju i płynu i raczej się nie zdziwię bo będzie mniej.
  Proszę o pomoc bo ja już nie mam siły do tego samochodu nikt mi nie umie pomóc i postawić konkretnej diagnozy i udowodnić że to napewno jest to, mechanicy tylko gdybają a to wymień termostat a to chłodnicę a to uszczelkę pod głowicą. Nie chcę wydawać nadaremnie pieniędzy jeśli usterka dalej będzie występować i pakować się w koszta rzędu 1000zł jak dla tej uszczelki pod głowicą.
  Proszę o pomoc, Pozdrawiam.
 • Helpful post
  Level 34  
  Jedź do kogoś test CO2 i będziesz wiedział .
 • Level 10  
  Moim zdaniem uszczelka pod głowicą,częsta awaria zagazowanych autek
 • Level 17  
  Na jutro jestem umówiony mechanika będzie sprawdzał spaliny w płynie i mierzył ciśnienie na cylindrach. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jeśli okaże się, że to uszczelka to 1100zł od razu z wymianą rozrządu przy okazji....
 • Level 17  
  Mechanik sprawdził i pomiar cisnienia w cylindrach i test spalin w zbiorniku wyrównawczym nie wskazują na uszkodzenie uszczelki czy głowicy. Za to podejrzana jest chłodnica z której dymi się na biało po porządnym nagrzaniu silnika.
 • Level 17  
  Winowajca znaleziony- chłodnica. Na samym dole w niewidocznym bez odkręcenia miejscu (chyba pod wężem) było poklejone poxipolem, chłodnica wymieniona na nową, mam nadzieję że to koniec mojego problemu, okaże się w czasie jazdy.