Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna basowa do zestawu kolumn na głośnikach beyma 10G150 + cp16

vogelgesang 16 Lis 2014 23:02 531 3
  • #1 16 Lis 2014 23:02
    vogelgesang
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów związanych z nagłaśnianiem.
    Posiadam mini zestaw nagłaśniający złożony z
    2 kolumn z głośnikami beymy 10G150 i cp16 + zwrotnice pasywne
    125W RMS - zasilanych wzmacniaczem elmuz 2108M 2x100W/8ohm.
    Chcę dołożyć jakiś sensowny bas do szczęścia, gdyż bez niego się męczą jak podbiję zbyt mocno niskie częstotliwości.
    Interesuje mnie gotowa kolumna lub budowa na konkretnym przetworniku.
    Zestaw mały więc i kolumna basowa mogła by być nie za duża chyba, że wpłynie to na jakość basu.
    Poproszę o podpowiedź, będę wdzięczny

0 3
  • #3 17 Lis 2014 15:09
    DjMapet
    Poziom 43  

Musisz jeszcze wiedzieć to, że jak kupisz pasywną kolumnę basową, to będziesz musiał ją czymś zasilić, czyli będziesz musiał do jej zasilenia dokupić odpowiedniej mocy wzmacniacz. W dodatku - by to miało ręce i nogi, czyli jakoś zabrzmiało - należało by pasmo podzielić pomiędzy nadstawkami i basem, więc zajdzie potrzeba użycia zwrotnicy aktywnej (crossovera), którą też będziesz musiał kupić.

Chyba że kupisz aktywną kolumnę niskotonową. Te mają wbudowany wzmacniacz i zazwyczaj wyposażone są w crossover.

Ile masz kasy na ten basik?

Pozdrawiam.

0
  • #4 17 Lis 2014 17:44
    vogelgesang
    Poziom 9  

Wzmacniacz do zasilania kolumny basowej posiadam nawet parę sztuk o różnej mocy. Posiadam też zwrotnicę aktywną DOD 835 seria II , czyli nie byłoby problemu z podziałem i zasileniem basu
    Jest pytanie jaka moc byłaby właściwa tzn. (nie za duża i nie za mała) do wspomnianego zestawu, gdyż tak mi się wydaje (moc-cena-waga-gabaryt) z reguły idą w parze. Zestaw ma być mobilny więc waga i gabaryt jak najmniejsze.
    O pewien kompromis mogę się pokusić choć przede wszystkim chcę uzyskać jakość adekwatna do zestawu.

0