Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki w Golfie 2

gsylwek 06 Maj 2005 09:37 1539 4
  • #1 06 Maj 2005 09:37
    gsylwek
    Poziom 15  

CZy ktoś moze posiada rozpiskę gdzie umiejscowione sa wszystkie czujniki w silniku do golfa 2 mono wtrysk 91 r 1,8 RP i ich prawidłowe parametry?

0 4
  • #2 06 Maj 2005 10:30
    jarecki04
    Poziom 25  

Może konkretniej o jaki czujnik chodzi i jaki jest system Mono-Jetronic czy Mono-Motronic . Czujnik położenia przepustnicy to wiadomo jak nazwa wskazuje, czujni tlenu (sonda lambda) przy rurze wydechowej, czujnik położenia wału (czujnik halla) w aparacie zapłonowym w głowicy napędzany wałkiem rozrządu, czujnik temperatury płynu chłodzącego w obudowie ko0ło termostatu są tam dwa dwupinowe (ten niebieski), czujnik temperatury powietrza nad wtryskiwaczem w czarnej obudowie nakładanej na niego. Napisz jakiego czujnika chcesz znać parametry czy sygnały.

0
  • #3 06 Maj 2005 12:00
    gsylwek
    Poziom 15  

Mam Mono-Jetronic , a czy czujnik położenia przepustnicy nie znajduje sie w silniczku od biegu jałowego?
    NIe mam wolnych obrotów i szukam czujników temperatury i położenia przepustnicy

0
  • #4 18 Maj 2005 10:33
    grajek1979
    Poziom 16  

Czujnik niskiej temperatury to ten koloru niebieskiego, steruje on ssaniem po zapaleniu silnika.Pozdrawaim

1
  • #5 18 Maj 2005 11:06
    jarecki04
    Poziom 25  

W silniczku od biegu jałowego znajduje się styk położenia przepustnicy (pin 3 i 4) możesz go sprawdzić omomierzem jak otworzysz przepustnicę powinien rozewrzeć się a jak puścisz to zewrzeć. Potencjometr przepustnicy jest osobno przy jej osi. A czujniki tak jak pisałem powietrza jest przy nasadzie wtryskiwacza ( są tam cztery przewody 2 do czujnika i 2 do wtryskiwacza) .

0
  Szukaj w 5mln produktów