Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie panelu dotykowego z OEM navi Toyoty do PC

focus30 17 Nov 2014 11:18 630 0
 • #1
  focus30
  Level 13  
  Cześć,

  Bawiłem się ostatnio w podłączanie kamery cofania w Lexusie LS430. Przeglądawszy schematy i zasadę działania wpadłem na pomysł, by jako kolejny projekt zrobić car-pc z ekranem dotykowym z oryginalnej navi.
  Gdyby nie fakt, że z tego samego ekranu steruje się także klimatyzacją i innymi ustawieniami to po prostu w miejsce oryginalnego wyświetlacza wstawiłbym coś innego. Jednak sprawa nie jest taka prosta.
  Po zastosowaniu konwertera composite to RGBs mogę wyświetlać na ekranie dowolną treść. Przełączanie sygnału przez 4 przekaźniki.

  Co ciekawe, okazuje się, że sterowanie komputerem navi z ekranu dotykowego odbywa się analogowo poprzez 2 sygnały- wektory osi.
  Znalazłem sterowniki do ekranów dotykowych na USB. Jednak sam sterownik podłącza się do 4 pinowego ekranu, który jest elementem pasywnym. Tutaj ekran z elektroniką jest już jakby aktywny i na wyjściu mamy napięcia.

  Czy jest szansa, że w jakiś nieskomplikowany sposób uda się przerobić elektronikę tak by na wejściu podawać napięcie, a nie rezystancję?
  Znajdę gdzieś schematy przykładowego sterownika?

  Pozdrawiam
  Marcin