Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH/SPS53E08EU - Porysowane szklane naczynia

17 Lis 2014 11:21 3594 10
  • Poziom 6  
    Witam

Moze ktos mial podobny problem.

Niszczą mi się naczynia.
    Ustawienia dozowania mam standardowe choć próbowałem je zmieniac
    (dozowanie soli jak i nabłyszczacza).
    Używam osobno soli jak i nabłyszczacza(finish) z tabletkami classic finisha.
    Głównie używam długich programów ->eco 50.

Naczynia ze szkła wyglądają tragicznie są od środka porysowane.Nie da sie wyczyścić tego ręcznie. Bialy osad nie zostaje na palcu.

W załaczniku zdjęcie. Nie robilem jeszcze proby twardosci wody ale mam zamiar to zrobic.Mieszkam na Targówku mieszkaniowym gdzie wg. wodociągów woda jest takiej twardości co odpowiada ustawieniu 4 (dozowania soli) w zmywarce.
    Może faktycznie ta woda jest twardsza. :|
  • Poziom 18  
    Pojemnik na sól wypełniony do pełna .Przeprowadzić operację czyszczenia i odkamieniania zmywarki preparatem do zmywarek .Sprawdzić odpływ ze zmywarki .Wyjąć go i włożyć do miednicy lub wiadra.Sprawdzić ciśnienie wylewanej wody.Jeżeli podłączony jest do instalacji odpływowej od zlewu ,sprawdzić czy nie wlewa się woda ze zlewu do zmywarki.
  • Poziom 18  
    Jest na pewno problem z płukaniem .Może dlatego że jest zapaskudzona zmywarka przez źle poprowadzony odpływ
  • Poziom 6  

Podbijam temat, naczynia myte w temperaturze 50'C, zmywarka czysta zadbana, regulowałem solą efekty są te same, płyn do nabłyszczania również jest stosowany.
    Nadmieniam, że efekt porysowania/matowienia jest niezależny czy są to naczynia z Ikei czy też nie.
    Co jest nie tak z tą zmywarką? Zniszczyła mi już trzeci komplet.
  • Poziom 9  
    U mnie to samo, mniej więcej od roku.
    Zmywarka Bosch.
    Chemia Calgonit/Finish (sól + tabletki Classic + nabłyszczacz).
    Coś producent Finisha musiał namieszać, bo to jest "korozja szkła" wywołana chemią. Przez 10 lat jak był Calgonit tego nie było.
  • Poziom 6  
    wyglada na to ze wszyscy producenci srodkow nie maja dodatku antykorozyjnego,te zamglone szklo nie jest powodem zle dobranego dozowania soli. Wyglada na to ze jest to za wysoka temperatura mycia chociaz jest inna opcja w tej zmywarce 45'C nie wiem czy to pomoze jest to krotki program a producenci zalecaja dlugie programy by sie nie zamulaly/zapychaly zmywarki tabletkami.
    Jak dla mnie po zniszczonych kompletach naczyn posiadanie zmywarki i kupowanie takiej tandetnej chemi nie ma sensu.
  • Poziom 9  
    Ja mam pewne podejrzenie.
    Czy Twoja zmywarka tak jak moja ma kierownicę wody - czyli myje naprzemiennie górny i dolny kosz?
    Jeśli tak, to chyba w imię źle pojętej ekologii stosuje do mycia ok 40% mniej wody niż zwykła. Wtedy roztwór rozpuszczonej tabletki , która jest obliczona na powiedzmy - 10 litrów- w 6 litrach jest zbyt silny i powoduje to korozję. W innej zmywarce - zwykłej Whirlpool która zużywa normalną ilość wody- która działa ponad 12 lat tego efektu nie widzę wcale. Może stosować pól tabletki ?
    Ponadto mam inna "teorie spiskową". Kiedyś Calgonit był marką premium i łagodnie się obchodził z naczyniami. Teraz testuje się tylko siłę mycia "za pierwszym razem" , musi być domyty spalony tłuszcz, "soda efekt" itp a nie jak szkło wygląda po roku.

P.S. Mając obecnie styczność z e zmywarkami Bosch'a, Whirpool'a i Beko -dziś na pewno nie kupiłbym Bosch'a.