Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator samochodowy używany w... domu?

elektrodocznik 17 Nov 2014 11:35 5526 6
    elektrodocznik
    Level 2  
    Witam,

planuję kupić rejestrator samochodowy, znalazłem ciekawy model tzn MODECOM MC-CC11, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby używać go również w domu do nagrywania pewnych sytuacji, które pojawiają się za oknem.

Czy jest możliwość, że podłącze ten rejestrator w domu za pomocą adaptera 230v na 12v z wtyczką samochodową np taką jak w załąćzniku?

Czy będzie to działać i będę mógł go używać podobnie jak w samochodzie (tzn będzie nagrywał cały czas i nadpisywał video)?

Zastanawiam się, czy prąd 12v/0,5A będzie wystarczający.
    elektrodocznik
    Level 2  
    Z tego co się dowiedziałem, to oryginalny zasilacz samochodowy ma 1A czyli będzie za mało :( Do tego zasilacza jest podpięty kabel USB 2.0

Edit: Znalazłem również takie adaptery z parametrami:

- Napięcie wejściowe 110-240V 50/60 Hz 0,1A
    - Napięcie wyjściowe 12 V do 1000mA max
    marek216

Level 43  
    askr wrote:
    Ew. podłacz go do komputera i zobacz czy ruszy. Porty usb w komputerze dają właśnie 0,5 A.

Przy naładowanej baterii ruszy. Że będzie ładował nikt ci nie obieca.
    Kup dobry zasilacz o wydolności prądowej 1.5A ( 1500mA ) - niech ma zapas, po co ma się grzać?
    kiko80
    Level 27  
    Co do modelu rejestratora czy widziałeś jak on nagrywa w nocy by się potem nie okazało że lipa i musisz zmienić na inny, może rozważ jeszcze G1WH rejestrator
    Tomek...
    Level 12  
    Witajcie.
    Rejestrator samochodowy używany w domu ma pewne ograniczenia.
    Używałem przez pewien czas w ten sposób wspomnianego przez kiko80 G1WH i nie powiem, obraz ma bardzo dobry nawet przy zoomie cyfrowym czy rozdzielczości 640x480 (czyli właściwie wycięciu części większej klatki) ale np. wykrywanie ruchu nie zadziała jeśli obiekty ruchome są daleko i zajmują niewielką część obrazu (jest za mało czuły). To wymusza stosowanie nagrywania ciągłego - na karcie 32GB przy 640x480 30kl/s i tu pomaga kodek h.264 - ok. 16h nagrania, plik 10 minut w granicach 300MB. Szkoda, że nie można ustawić 5kl/s zwiększyłoby to czas nagrywania.
    W nocy jeśli jest mało światła (a w moim przypadku było mało) to obraz jest ciemny i niewiele widać, poza tym montując kamerę na szybie od wewnątrz i włączając światło w pomieszczeniu powodujemy "oślepienie" kamery przez światło odbite w szybie.
    Szeroki kąt widzenia jest dobry przy ogólnych scenach czy panoramie ale przy niektórych zastosowaniach wręcz przeciwnie. Po wyłączeniu zasilania rejestratora zoom musimy ustawiać od nowa.

Tak więc jest trochę problemów do rozwiązania o których najczęściej nie myślimy stosując rejestrator w samochodzie bo tam z reguły wszystko działa "w automacie". Oczywiście każda kamera ma swoje kaprysy i trzeba każdą testować czy akurat w domu spełni swoje zadanie.
    Do zasilania stosowałem zasilacz impulsowy z gniazdem zapalniczki na przewodzie, 12V / 1.5A