Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher HD 655s - Myjka nie daje ciśnienia.

sal3 17 Lis 2014 11:42 3312 1
  • #1 17 Lis 2014 11:42
    sal3
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Jak w temacie. Myjkę kupiłem używaną. Po zakupie chodziła w sumie ok 10 min i dawała dobre ciśnienie. Później raz dawała raz nie. Następnie dopiero po dłuższym przytrzymaniu spustu zaczęła dawać ciśnienie, a teraz już wcale nie pompuje (silnik chodzi jałowo jakby zawór bypass był otwarty). Po puszczeniu spustu też chwilę schodzi zanim nabije ciśnienia i się wyłączy (a czasem trzeba wyłączyć ręcznie). Z myjki nic nie cieknie. Rozebrałem i niby wszystko wygląda na dobre i sprawne. Czy jest możliwość że silnik może mieć za niskie obroty i przez to nie dawać ciśnienia (bo czasem miał problemy z rozruchem)?
    PS. Czy w tej myjce zawór bypass to ten tłoczek pod regulatorem ciśnienia, czy ten wkręcany od przodu przy wyjściu wody na lancę bo tego nie wykręcałem.

1 1
  • #2 19 Sty 2015 07:15
    sal3
    Poziom 2  

A więc zrobiłem remont myjki w serwisie karchera. Powymieniali uszczelniacze, łożyska, kondensator, dyszę, nawet wentylator wymienili bo nie mogli zdjąć i połamali stary i jeszcze na drugi filtr naciągnęli. No ale zrobili i myjka chodzi i pół roku gwarancji dali. Ale 750zł skasowali. Podobno uszczelniacze wodne tłoczków od koparki były;-)

0