Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa GU32 podłączenie-gadżet na biurko

bubutm 17 Lis 2014 12:50 900 6
  • #1 17 Lis 2014 12:50
    bubutm
    Poziom 9  

Witam mam następujący problem i proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów z forum.

Chciałbym sobie sprawdzić 2 lampy GU32 czy świecą. Chciałem z nich zrobić sobie taki żarzący gadżet na biurko tylko nie wiem jak je podłączyć pomoże ktoś ?

Znalazłem w sieci coś takiego jak w załączniku i wynika z tego ze żarzenie jest na nodze 1,5 i 7 i co dalej ? Lampa GU32 podłączenie-gadżet na biurko

0 6
  • #2 17 Lis 2014 13:06
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Zarzenie lampy może być dokonane w dwóch wariantach - 12,6V i 6,3V. Dla pierwszego wariantu należy napięcie 12.6V podłaczyć na nóżki 1-7. Dla drugiego wariantu nóżki 1-7 łączą się między sobą i napięcie 6,3 V podłacza się na zjednoczone nóżki 1-7 i nóżkę 5 .

0
  • #3 17 Lis 2014 13:53
    bubutm
    Poziom 9  

Hej :) Dzięki za szybką odpowiedź :)
    Podłączam tak jak piszesz i nic się nie dzieje. Nic się nie żarzy :( Nogi liczę od grubej w prawo zgodnie ze wskazówkami zegara. Ani na napięciu 12,6V ani na 6,3V po zwarciu 1 i 7 + 5 . Czyżby lampy były uszkodzone ?
    Sprawdzając miernikiem ciągłość noga 1,3 i 4 mają połączenie (1,3 Ohm).

P.S. Napięcie podaję ze stabilizowanego transformatorowego zasilacza z zakresem 0,7V do 15,6V oraz 25/30A.

0
  • #4 17 Lis 2014 14:39
    aksakal

Wymierzyj opór między nóżkami 1-7, 1-5, 7-5. Opór między 1-7 powinien być do 2 razy więcej.

0
  • #5 17 Lis 2014 14:53
    bubutm
    Poziom 9  

W żadną stronę nic nie pokazuje :( czyli chyba jednak lampy są uszkodzone :(
    w zakresie od 200 ohm do 200Mohm. Jedyny opór jaki sie pojawia to między nogą 1 a 3 i 1 a 4 licząc od grubej nogi w prawo.

0
  • #6 17 Lis 2014 18:44
    aksakal

Popatrz uważnie na rysunek. Przy sprawnym Zarzenie miernik może pokazać opór tylko między wyprowadzeniami 1-5-7. Ten opór przy zimnej lampie powinien być kilka Ohm . Nóżki 1-7 znajdują się jedna koło drugiej. Jeden kabel miernika włącz na jedną z nóżek, a drugim kablem kolejno dotykaj się do innych nóżek. Jeśli miernik nie wskaże oporu, pierwszy kabel włącz na drugą nóżkę, a drugi kabel włączaj do innych nóżek. I tak przedłużaj jak długo miernika nie wskaże opór między nóżkami,które są rozmieszczone jedna koło drugiej. To i będą nóżki 1-7.Po tym będzie nie ciężko znaleźć nóżkę 5.

Dodano po 4 [minuty]:

Lampa GU32 podłączenie-gadżet na biurko

0
  • #7 20 Lis 2014 08:53
    bubutm
    Poziom 9  

Ok, udało się. :) Naprowadził mnie inny kolega również, który odszyfrował to co ja napisałem w pierwszym poście. :) Padło hasło ŹLE LICZYSZ NOGI!
    I wszystko stało się jasne. :) W sensie, że również lampy ożyły hihi :)
    Dziękuję za pomoc. :) Pozdrawiam.

0