Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer D260 - Podwójna licencja Windows?

17 Lis 2014 12:54 582 2
  • Poziom 33  
    Otóż natknąłem się ostatnio na ciekawostkę. Trafił mi się owy netbook do przeinstalowania systemu. Po odzyskaniu obrazu z recovery rewelacji nie było więc postanowiłem zainstalować czystą kopię Windows. Jak wiadomo te modele demonami szybkości nie są, a dodatkowe oprogramowanie od Acera instalujące się wraz z systemem sytuacji nie poprawia. Początkowo nie mogłem znaleźć naklejki z kluczem, więc odzyskałem go z rejestru. Po instalacji czystego systemu nie mogłem przeprowadzić aktywacji w oparciu o odzyskany klucz. Nie szło tego dokonać ani na kompilacji z SP1, ani bez niego.

Dzisiaj znalazłem naklejkę z kluczem po baterią. Ku memu zdziwieniu klucz jest zgoła inny, niż ten w rejestrze odzyskiwanego z partycji recovery systemu.

Spotkaliście się już z takim przypadkiem? Jest na to jakieś wytłumaczenie?

• Poziom 43  
    elessar87 napisał:
    Spotkaliście się już z takim przypadkiem? Jest na to jakieś wytłumaczenie?

Tak; tak. - To są dokładne odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania i nie dopatruj się w nich złośliwości, zdawkowości i innych podtekstów.

PS
    Gdybyś sięgnął do lektury niektórych wątków na forum lub przeszukał zasoby sieci, to - bez zakładania tego tematu - dowiedziałbyś się skąd ten dualizm się bierze.