Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki koszt wykonania strony firmowej

forrest77 17 Lis 2014 14:39 846 3
  • #1 17 Lis 2014 14:39
    forrest77
    Poziom 5  

Witam wszystkich serdecznie. Od nowego roku mam zamiar wystartować z własnym biznesem i prawdę mówiąc mam dość poważny dylemat z wyborem kogoś, to wykona mi wizytówkę firmową (nic wielkiego - do kilkunastu podstron). Napisałem do kilku firm, ale wyceniły one swoje usługi na kilka tysięcy złotych... Wydaje mi się to zdecydowane zbyt dużo jak na tak małą stronę. Chciałbym więc się Was doradzić. Znalazłem tez taką ofertę http://tania-strona-www.pl/ Przed napisaniem do nich chciałem się z Wami skonsultować. Ktoś korzystał z ich usług? Są warci powierzenia im zadania?

0 3
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 17 Lis 2014 22:19
    anmedia
    Poziom 39  

forrest77 napisał:
    Wydaje mi się to zdecydowane zbyt dużo jak na tak małą stronę.
    Kolego wszystko zalezy od skomplikowania strony. Dla ciebie to tylko:
    forrest77 napisał:
    (nic wielkiego - do kilkunastu podstron)

wiec czemu sam nie usiadziesz i nie zrobisz? Nie jest to kwestia "tylko" kilku podstron. Jest to kwestia czy strona ma byc praktyczna, wykonana ze wszystkimi mozliwymi standardami, z systemem SEO, formularzami zwyklymi czy bezpiecznymi, czy ma posiadac zainstalowane systemy antyspamowe czy panelem administracyjnym. U mnie za samo przygotowanie grafiki dla systemu woordpress czy joomla musisz sie liczyc z kosztem okolo 500€. Znacznie taniej wyjdzie zakup gotowego szablonu (tutaj juz masz szablon dla systemu najczesciej z dopasowaniem grafiki) A to dopiero poczatek. Zadko zdaza sie klient ktory decyduje sie na zakup gotowca. Zmiany i dopasowanie (w zaleznosci od systemu) to od kilku do kilkunastu godzin pracy. Temat mozna ciagnac i kazdy cos dopowie swojego. Zasada jest prosta. Chesz tanio, szukaj na portalach od studentow. Oni ci zrobia (bez zadnych gwarancji i na tyle co potrafia) w granicach 300-500zl. A pozniej jak juz ochloniesz i zaczniesz po jakims czasie szukac kogos kto ci to zmodyfikuje czy poprawi. Najczesciej koszt takich poprawek jest wyzszy niz wykonanie strony raz a dobrze od "zera".
    Moze zamiast pisania ze
    forrest77 napisał:
    ale wyceniły one swoje usługi na kilka tysięcy złotych...
    napisz tutaj co konkretnie jest wliczane w cene, pokaz kosztorys (bez podawania nazwy firmy). Wtedy zobaczymy co jest w cenie i czy warte jest to tej ceny.

forrest77 napisał:
    Znalazłem tez taką ofertę
    Trudno pisac i oceniac zwlaszcza ze nie maja swojego portfolio, a jedynie pisza banialuki dla nieswiadomych ludzi. Za 500zl nie znajdziesz nawet pozadnego hostingu dla wordpressa. A strony swoje opiera wlasnie o ten system. Z hostingiem i strona za 500zl, nie poszalejesz. Moge ci pokazac kilka przykladow (priv) gdzie wordpress jest dobry na tanim hostingu, a gdzie niestety wymagany jest juz serwer o odpowiednich parametrach. Nawet 1and1 (najdrozsza opcja) nie jest w stanie bez bledow wyswietlic strony wordpressa bardziej skomplikowanej. Oczywiscie o joomla juz nie pisze.

Opisz na priv dokladnie co potrzebujesz jaki projekt, jakie mozliwosci, podam ci dokladny kosztorys z zaznaczeniem jaki hosting jest wymagany.

0
  • #4 16 Gru 2014 09:50
    Kimona
    Poziom 2  

Dokładnie, wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Za kilkaset złotych też na pewno znajdzie się jakaś firma, która się tym zajmie, ale nie możesz mieć wówczas zbyt wygórowanych oczekiwań. Poza tym hosting itp kosztują dodatkowo.

0