Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obniżenie Lada 2105

neosystem 06 Maj 2005 10:15 2361 13
    neosystem
    Poziom 13  
    Witam wszystkich....

Posiadam samochód typu Lada 2105 1300. Chciałbym obniżyć zawieszenie przód i tył. Nie bardzo wiem jak dobrać odpowiednie sprężyny, o ile krótsze i jakiej twardości bo fabryczne są za miękkie np. jak trzy osoby staną na tylnym zderzaku to w porównaniu do innych samochodów, moja Lada się obniżyła jakby się do niej włożyło z 700kg. No i oczywiście jak z amortyzatorami czy też trzeba zmienić czy wystarczy je tylko utwardzić...

Pozdrawiam...
  • Pomocny post
    peugeot_205
    Poziom 11  
    witam,
    jezeli chcesz zrobic to za nieduże pieniądze to prosze oto jest recepta:

PRZÓD

-potrzebujesz skrucić sprężyny o jeden zwój i je utwardzić, nie wiem ale mogą wiejść sprężyny od poloneza trucka i je wtedy skrucić o jeden zwój i utwardzić będą one o wiele trwardsze niz twoje seryjne po tej samej przeróbce.
    -amorki natomiast jezeli masz amorki rozbieralne to je po prostu utwardź i po sprawie jezeli nie to kup takie rozbieralne na szrocie za grosze ( adres stronki o utwardzaniu amorków http://www.fiat-furious.pl/html/tuning_a/amortyzatory_125/amortyzatory125.htm ) - najlepsze amorki do utwardzania to amorki od fiata 125p.

TYŁ

-amorki robisz tak jak z przodu !!!

JEŻELI MASZ:

-sprezyny z tyłu to robisz to samo co z przodem ale pozostawiasz te sprężyny co masz nie przekladasz z żadnego innego auta.

-resory to masz dwie wersje ale ciebie w tym momencie dotyczy wersja klepania resorow tylko uwazaj zebys nie przesadził !!! ( druga wersja to tzw. taczka !!! )
    [/b]
    freddd
    Poziom 15  
    a co jest? resory piórowe? jeśli tak, to zmiana twardości odbywa się przez dodawanie/odejmowanie poszczególnych piór. chyba:)

jak masz miękką furkę to tylko pozazdrościć! ja swoje zawieszenie to specjalnie zmiękczałem i sobie chwalę:)
    neosystem
    Poziom 13  
    No tak miękkie jest dobre, ale ona jest za miękka. Z tyłu są sprężyny, a amortyzatory są umieszczone pod kątem ok. 30-45 stopni.
    freddd
    Poziom 15  
    W samochodach ciężarowych pomiędzy wachaczami a podwoziem są miechy gumowe (poduszki powietrzne), gdy samochód jest bardziej obciążony to wystarczy dopompować miechy.
    Takie same rozwiązanie (do poziomowania tyłu) stosuje się w niektórycyh amrykańskich autach: cadillac brougham, lincoln town car, ale także w vanach.
    Kiedys w jakiejś gazecie widziałem reklamę takich miechów gumowych które można zamontować w polonezie trucku albo lublinie, ale napewno pasują też do innych samochodów z resorami piórowymi.
    To by było idealne rozwiązanie, np. w razie potrzeby mógłbyś sobie podwyższyć tył dopompowując powietrze na jakiejś stacji benzynowej.
    neosystem
    Poziom 13  
    Z takim czymś to mi się bawić nie chce, chcę solidne i tanie obniżenie... A tak poza tym czy jak ją obniże na tych sprężynach z poloneza trucka to czy na przeglądzie mi nic nie zrobią że mam tak obniżoną bo może im coś nie pasować na pomiarze drgań...
    invx
    Poziom 25  
    właśnie ostatnio widzialem obnizona lade i naprawde ladnie wygladala ale mysle ze zepreynami zannej marki takiej jak H&R bedzie problem do takiego auta aczkolwiek mozna szukac w innych mniej znanych i renomowanych firmach
  • Pomocny post
    kiciak85
    Poziom 14  
    według mnie najlepszym sposobem na obniżenie samochodu jest zawieszenie gwintowane (no ale jaka cena) drugi dobrym sposobem (o wiele tańszym) jest zastosowanie sprężyn progresywnych
    neosystem
    Poziom 13  
    No tak ale czy amorki gwintowane są to amorki jakieś uniwersalne czy konkretnie do jakiś samochodów. Bo jeśli tak to czy są takie do lady. I w jakiem przedziale cenowym się znajdują...

Pozdro...
  • Pomocny post
    kiciak85
    Poziom 14  
    zawieszenie gwintowane to koszt w granicach 2000 PLN i więcej. Myślę że jest to uniwersalne zawieszenie tzn. że robią je do każdego samochodu, ale nie jestem pewny
    neosystem
    Poziom 13  
    Hmm.... No to wiecej niż warty samochód, więc odpada. Taki wydatek to do lepszego auta, a nie do lady.
    Ale dzięki..

pozdro...
  • Pomocny post
    kiciak85
    Poziom 14  
    to fakt za drogi no ale chyba na tym polega tuning, przecież te wszystkie profesjonalnie stuningowane samochody to są jeżdżące skarbonki :)