Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 17' 7000 Series - Jak zoptymalizować działanie nowego laptopa

bronxik 17 Lis 2014 16:39 1254 6
  • #1 17 Lis 2014 16:39
    bronxik
    Poziom 11  

Witam Forumowiczów,

Jakieś dwa tygonie temu zakupiłem nowego laptopa firmy Dell Inspiron Serii 7000 - 7737 o 17,3 calowym ekranie dotykowym, w skrócie laptop ma w sobie Procesor Intel Pentium i5 4-tej generacji o częstotliwości 2,64 GHz, 6GB ramu i dysk 1TB. Grafika to NVIDIA GForce GT 750 M.

Mój problem to małopłynne działanie laptopa i częste zamarzanie kursora myszki na ekranie w trakcie któego uniemożliwione jest zrobienie czegokolwiek na komputerze. Trzeba czekać aż system nadgoni i tak jakby się "odwiesi".
    Komputer pracuje w oparciu o 64-bitowy system Windows 8.
    W chwilach gdy komputer zwalnia dioda sygnalizująca pracę dysku po prostu świeci, nie mruga co chyba wskazuje, że dysk nie wyrabia?! Sam nie wiem, nowy sprzęt po którym człowiek spodziewa się płynnej pracy a niestety rozczarowuje.

Osobiście i prawie zawsze mam otwartych kilka zakładek w przeglądarce, z pewnością w tle dziłają również jakieś programy do tego dochodzi oprogramowanie pokerowe i tyle. To chyba nie dużo?!

Czy jest jakiś poradnik jak zoptymalizować nowego kompa czy też system Windows 8 aby praca była płynna bez pojawienia się "freeze out'ów"

Z góry dziękuję za odpowiedzi, jeśli wymagacie dodatkowych informacji lub screen'ów chętnie dorzuce :)

Pozdrawiam

0 6
  • #4 18 Lis 2014 19:09
    ul1002

Poziom 35  

Że nowy nie znaczy sprawny, trzeba przebdać czy dysk twardy nie jest uszkodzony.

0
  • #5 17 Gru 2014 11:45
    bronxik
    Poziom 11  

Hmm,
    W sumie to oprogramowanie do kontroli dysków dołączone przez Dell pokazuje że dysk jest zdrowy i sprawny, dokonałem do tego defragmentacji i ta rónież pokazuje że dysk jest ok.

Po wyłączeniu kilku zbędnych efektów graficznych systemu dysk sprawia wrażenie odciążonego do tego defragmentacja i można zauważyć postęp.

0
  • #7 18 Mar 2015 15:41
    bronxik
    Poziom 11  

Witam,

Ponieważ post dotyczy tego samego sprzętu to piszę tutaj żeby nie tworzyć nowego wątku. [Dell Inspiron 17' 7000 Series]

W związku z uszkodzeniem pierwotnego dysku w powyżej wspomnianym laptopie straciłem system operacyjny który był dołączony na ukrytej partycji uszkodzonego dysku. W związku z tym chciałbym zapytać czy w sytuacji gdy kiedyś przed uszkodzeniem stworzyłem płyty recovery systemu i sterowników czy będę w stanie wrzucić ten system na nowy dysk i czy jednocześnie na nowym dysku zostanie stworzona partycja ukryta z systemem??

Dodatkowo chciałbym zapytać o coś takiego, otóż, przy wymianie dysku serwisant zainstalował nowy system, do którego dołączona została oryginalna płyta recovery natomiast nie wiem dlaczego system przy próbie przeinstalowania nie przyjmuje klucza, który został mi przekazany przez wspomnianego Pana Serwisanta. Czy możliwym jest że był to jedynie klucz jednorazowy (serwisowy) a teraz w kwestii uzyskania oryginalnego klucza muszę zarejestrować ten system czy coś w ten deseń?! Za dużo tych znaków zapytania w mojej głowie...

System operacyjny o którym mowa to Windows 8.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za takową :)

Pozdrawiam
    KP

0