Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 3 1.6 - wyskakujący piąty bieg

17 Lis 2014 17:52 1701 3
  • Poziom 10  
    witam wszystkich Sprawa dosyć pilna - mam problem z golfem 3 1.6 94r. Otóż podczas jazdy wyskakuje 5 bieg i coś jakby piszczało na luzie - po wciśnięciu sprzęgła jest cicho. Jechałem tym autem prawie 450km trzymając 5tkę. Dziś odpaliłem, biegi wchodzą normalnie, wszystko działa ale nie włączyłem 5 tyko po mieście jechałem do mechanika Grudziądz. Ten przez tel. ( bo okazało się że już niema nikogo w zakładzie ) stwierdził że częsci 700zł :) i + robota :)
    Rozmawiałem też z innym mówi że to może mało oleju + można odkręcić dekiel od skrzyni przełożyć jakąś "przesiółkę" jakaś podkładka chyba . Może ktoś miał taki przypadek albo poleci jakiegoś normalnego mechanika w Grudziądzu. Oczywiście jak mam zapłacić za naprawę szrota 1000zł to do domu dojadę na 4 i zrobię to u swojego mechanika. Pozdrawiam i czekam na jakąś odp. bo sprawa pilna
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Padło ci łożysko igiełkowe cena około 50 zł. golf 3 1.6 - wyskakujący piąty bieg

Tylko jak długo na tym jeździłeś to pewnie uszkodziło zębatke od 5 biegu , wymieniasz wszystko bez wyciągania skrzyni.
  • Poziom 10  
    dzięki kolego za szyb odp. No jechałem ok 400km ale pod koniec było najgorzej, musiałem 5 trzymać dosyć mocno i lekko dodawać gazu bo szarpało, jak się rozpędził do ok.100 to już było oki. Dziś jak pisałem wcześniej wszystko oki na zimnym, biegi wchodziły idealnie do 4 . jutro mam nadzieję że ten 2 mechanik jest normalny i to opanuje .
    No spokojnie bym to ogarnął w domu ale niestety tutaj jestem skazany na jakiegoś mechanika. Jutro wieczorem odpiszę jak coś zrobi. Porządne auto zostawiłem w domu żonie :) a takim szrotem się wybrałem :). Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Padło ci łożysko igiełkowe cena około 50 zł.

Byłem dziś u kolejnego mechanika :) tu się kogoś doprosić o wjechanie na warsztat graniczy z cudem.
    Gość gada że części tylko z serwisu 600zł + robota (łożysko podkładka i tryb 5 biegu ) . Gadam mu jak to możliwe jak niby samo łożysko 50 zł to mówił że to komplet :) Zadzwonię i dowiem się z ciekawości.
    Powiedziałem mu że nie będę dokładał do szrota jak używka skrzynia 200z i tylko niech sprawdzi olej. I sprawdził było chyba na dnie :) bo weszło 2 L. Biegi wchodzą bardzo dobrze nic nie piszczy ale 5 nie wbijałem bo w sumie nie miałem gdzie. Zostawiłem auto na parkingu i nie ruszam go do piątku- choćbym miał jechać 450km na 4ce nie pojadę już tu do mechanika. Jak się rozleci skrzynia kupie używkę ale już u siebie. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.