Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw szarpie, nierówna praca silnika benzyna / lpg

grzesma 17 Lis 2014 18:55 4578 0
  • #1 17 Lis 2014 18:55
    grzesma
    Poziom 1  

Witam.
    Jestem posiadaczem vw sharan 2.0 8V benzyna / lpg (sekwencja) ADY kod silnika. Miałem problem jak wielu użytkowników aut grupy VAG mianowicie szarpanie i nierówna praca silnika podczas jazdy,dosyć duże spalanie a na wolnych obrotach jakby nie palił na wszystkie cylindry. W internecie jest wiele postów na ten temat ale malo jest odpowiedzi jak ktoś z problemem sobie poradził. A więc problem sie zaczął po przejechaniu na lpg po około 30000 km poszarpywanie i walił błęda 537 ( błąd sondy lambda regulacja poza specyfikacją ) po skasowaniu błędu siłnik przez pare minut jakby pracował lepiej i znowu waliło błęda po niedługim czasie problem zaczą narastać do tego stopnia że na benzynie niedało sie jechać auto strzelało i totalny brak mocy, falujące obroty na zimnym silniku, na lpg było troche lepiej. Wymieniłem
    - świece zapłonowe
    - kable WN
    - kopułkę
    - palec rozdzielacza
    - cewkę zapłonową
    wszystko firmy BERU ale poprawy nie było, padła kolej na sondę lambda, kupiłem oryginał BOSCH ale też bez rewelacji, w następnej kolejce była przepławka ale najpierw podmieniłem od sprawnego auta była mała poprawa ale tylko MAŁA.
    rozkręciłem cały układ dolotowy wymieniłem wszystkie możliwe tam uszczelki, zaślepiłem EGR, nowe węże na podciśnieniach, wyczyściłem swoją przepływke i przepustnice no i adaptacja przepustnicy oczywiście. I znowu efekty marne. Dopiero jak na 20l benzyny wlałem środek do czyszczenia wtrysków i przejechaniu na samej benzynie około 100km ( przez dwa dni ) efekt był zaskakujący silnik mruczy jak KOTEK wróciła moc, pracuje cicho i równo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME