Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht WAK 7778 - Silnik nie startuje

aleocochodzi44 17 Lis 2014 19:34 570 1
  • #1 17 Lis 2014 19:34
    aleocochodzi44
    Poziom 2  

Witam,problem dotyczy w.w pralki.
    Sytuacja wygląda tak: Wybieram program ,dajmy na to "pranie ręczne"
    Wszystko jest jak być powinno do momentu obracania się bębna. Po pobraniu wody jest cisza. Słychać jedynie "pykające" przekaźniki. Odczekałem kilkanaście minut i nic się nie zmieniło. Znajoma (bo to jej pralka ) mówiła że wyswietla się serwis . Gdy ja to spr to nic się nie wyświetliło. Rozebrałem tył pralki, ustawiłem "Wirowanie" i tylko pykanie dało się usłyszeć. Ruszyłem koło pasowe i zaskoczyło ! Silnik ładnie się rozpędzał, były ustawione obroty na 1000 ale w początkowej fazie chyba na tyle nie startuje? wydaje mi się ze mogło być z 600 max
    Oraz nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba po krótkim czasie powinna zwalniać i zmienić kierunek obrotów. Gdy zwolniła to już sama nie ruszyła ,pomogłem jej i rozbiegała się znowu. Ale za trzecim już razem gdy zwolniła to nawet moja pomoc nie pomogła. Przekaźniki pykały ale silnik zachowywał się jakby w obie strony chciał ruszyć.
    Tutaj zaczyna się moje pytanie. Co może być tego przyczyną? Czy uszkodzony programator który nie potrafi pobudzić silnika czy też coś z tym drugim?
    Dodam że pralki nie mam pod ręką ,jest to sprzęt mojej znajomej i pod ręką mam jedynie silnik.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 1
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2014 20:32
    ROBSON33
    Moderator AGD

Do sprawdzenia szczotki silnika.

0