Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Łączenie kart graficznych?

michalrogal 18 Nov 2014 03:09 855 4
    michalrogal
    Level 11  
    Siemka, mam takie pytanie, na które muszę znać odpowiedź. A więc z racji iż na świat wychodzą nowe tytuły gier, chciałoby się w nie pograć. Niestety moja karta graficzna chyba już nie daje rady, jest to Nvidia Geforce GTX 470. Ponieważ karty takie jak geforce gtx 970 są bardzo drogie wpadłem na inny pomysł. Pomyślałem czy by nie kupić kartę MSI geforce gtx 750 ti twin frozr. Jak myślicie byłoby to dobre rozwiązanie? Czy to wgl by działało? Na jak długi okres by mi starczyło takie połączenie?
    michalrogal
    Level 11  
    Niby tak ale po pierwsze primo, masz droższe gry. W niektórych przypadkach nawet 10 euro różnicy. Po drugie primo płacisz za grę on-line. Kurcze no trochę tego jest uzbierało by się po paru latach a do tego ja jestem graczem komputerowym. Dużo gram w takie gry jak League of Legends, CS:GO, itp. Stałaby ta konsola potem i się kurzyła. Rozważam jednak kupno Gigabyte geforce gtx 780 lub któryś geforce 970.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Twoja sprawa, ja jednak bym pomyślał nad konsolą. Gry owszem są droższe, ale przeciętny czas życia konsoli to ok. 6 lat (tyle czasu minęło od premiery PS3 do premiery PS4). A komputer? Ile kart graficznych, czy pamięci RAM, a może w ogóle cały komputer wymienisz przez te 6 lat by móc grać w najnowsze gry i ile Cię to będzie kosztowało?

Zwróć uwagę że za cenę GTX780 kupisz PS4, a jeśli jesteś zapalonym graczem to będziesz sięgał po najnowsze tytuły i za ok. dwa, trzy lata pewnie będziesz musiał kartę znów wymienić i znów szykuje się wydatek. Natomiast gry takie jak LoL, czy CS nie wymagają potężnych kart graficznych, więc nie musisz wiele inwestować.

Ja bym jednak szedł w kierunku konsoli. Komputery do gier to worek bez dna, starzeją się w zastraszającym tempie w porównaniu z konsolami.
    michalrogal
    Level 11  
    Fakt konsole dłużej ciągną te gry bo robią je pod konsole, ale grafika cierpi bo np pod koniec kadencji danej konsoli graficznie z kompem przegrywają o 100%. Ja mam kompa potwora więc tylko karty mi jak narazie trzeba a po wakacjach będę miał hajsy to sobie kupie nową płyte główną i procek zapewne jakiś i7 nie wiem jeszcze.