Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beninca lub Faac z przyciskiem dzwonkowym.

18 Lis 2014 05:10 1545 7
 • Poziom 15  
  Witam.
  Czy któryś z napędów Beninca lub Faac do bram skrzydłowych posiada funkcję by oprócz pilotów sterować otwieraniem i zamykaniem bramy za pomocą przycisku jak do np. dzwonka oraz czy posiadają wyłączniki krańcowe na siłownikach bo nie bardzo pasują mi odboje ?
 • Poziom 32  
  Każdy napęd ma wejście na sterowanie lokalne.
  Odboje poprawiają żywotność siłowników,nie tylko ustalają krańcowe położenie.
  NICE ma blokady wysuwu zakładane na siłowniku,albo systemy z enkoderem lub krańcówkami wewnętrznymi/TOUSEK/
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Mareczny napisał:
  azibik napisał:
  Każdy napęd ma wejście na sterowanie lokalne.

  Nie każdy , ale cytowanych producentów tę opcję posiadają w standardzie -
  co do wyłączników krańcowych - te siłowniki nie posiadają wyłączników krańcowych , sterowaniem zarządza centralka , a mechaniczne ograniczniki służą do ustalenia maksymalnych punktów otwarcia i zamknięcia skrzydeł .
  W ten sposób masz rozwiązany problem śniegu , przymarzania - siła do ruszenia siłowników podczas zimy , może być większa niż latem , ale chodzi tutaj o niezawodność i wygodę. Nice Wingo posiada blokady przesuwu śruby rzymskiej , wewnątrz każdego siłownika , lecz takie rozwiązanie też ma dużo wad i zalet . Montaż ograniczników mechanicznych , typu słupek , blokada , powoduje spokój , a praca zimą , kiedy czasy liczone otwarcia i zamknięcia skrzydła przez centralkę mogą się różnić , ze względu na przymarzanie , powodują " głupienie " central.


  a jesli nie ma możliwości montażu krańcówek ??? co wtedy??? jaki produkt się sprawdzi z faac lub beninca ???
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Mareczny napisał:
  Zawsze możesz zakupić Nice , Life , Tousek , dokupić dodatkowe ograniczniki na siłowniki i zastanawiać się , czy regulacja pracy śruby rzymskiej w siłowniku będzie wystarczająca - czasami starcza , czasami nie . Bez blokady mechanicznej na środku bramy , ciężko jest ustawić równe zamykanie skrzydeł w jednym miejscu , szczególnie powtarzalne i w dodatku zimą...


  Ogranicznik na środku to nie problem tylko nie ma jak zamocować ograniczników końcowych ponieważ wystające metalowe elementy w kostce są bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i poza tym wychodząc lub wchodząc przez furtkę trzeba bardzo uważać by się nie potknąć. Montaż safecodera przy 414 to droga sprawa. W żadnym modelu Faac lub Beninca nie ma jakiegoś rozwiązania ???
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 32  
  Ogranicznik pozycji na zamknięcie,zalecany przez producenta powoduje mniejsze obciążenie dynamiczne na zamkniętej bramie.Wtedy Brama nie szarpie nakrętką,która ulega wcześniejszemu zużyciu,przy braku ograniczników.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Na otwarciu można pominąć ,ponieważ brama większość czasu jest zamknięta.