Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 99r. - aktywacja czujnika ciśnienia wspomagania kierownicy

18 Lis 2014 08:11 1605 7
  • Poziom 37  
    Witam,
    Zamontowalem wspomaganie do swojego yarisa, jednak przy dokręcaniu kierownicy do końca przydusza silnik lecz nie gaśnie. W wiazce do ecu są kable do czujnika cisnienia lecz czy jest podpięty czy nie auto zachowuje się tak samo. Ktoś podpowie czy przez mini vci da się to zrobić i jak lub w okolicach krakowa zrobi za rozsadna kasę? Mam też ecu od yarisa ze wspomaganiem ale zapewne trzeba będzie robić immo i przebieg więc to też bez sensu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Jak zwykle chyba dałem za trudny i nie typowy problem :/ Nikt nie pomoże ? Na PW ofertę można podesłać jeśli ktoś nie chce sprzedać sposobu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Kabli są 3 więc zapewne jest tam czujnik MPX, wolałem nie sprawdzać przez zwieranie ale zmierzę napięcia na pinach i sprawdzę to. Obroty powinny zafalować ale u mnie to jest taka masakra mała choć nie gaśnie. Odpięty czujnik i skręt do końca zachowuje się tak samo jak z podpiętym.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Tak, było, wersje japońskie chyba do 2002 albo 2003 miały hydrauliczne, w Yaris II też było hydrauliczne. Zamiast koła pasowego imitującego pompę wspomagania wstawia się pompę.
    W google znajdziesz zdjęcia i pompy i listwy a nawet na alledrogo zdjęcia yarisów z wspomaganiem są i widać pompę. W wiązce jak 3 przewodowy wtyk zaślepiony specjalnym ślepym gniazdem specjalnie pod czujnik wspomagania.

Dodano po 43 [sekundy]:

syrius32 napisał:
    Pewnie jest tam masa, 5V i sygnał zwrotny, zasymuluj mu na sygnałowym 2-3V i sprawdź czy podniesie obroty.

Tak zrobię z peerka jakiegoś albo dzielnika.
  • Poziom 37  
    Zrobilem pomiary, czujnik ma na skrajnych pinach zasilanie 5V i Gnd a w środkowym sygnał ktory pod wpływem wzrostu ciśnienia wzrasta w zakresie od 1v do 5v. Ecu nie reaguje na zmiany co wg mnie ma sens gdyż nie podpięta fabrycznie wtryczka zbierając zakłócenia mogłaby doprowadzić do np falowania obrotów. Czy ktoś z krakowa potrafi przekodowac ecu lub czy mini vci da rade, kodowanie mogę mieć z drugiego ecu chyba, że można je podstawić a immo nadal będzie działać?
  • Poziom 37  
    Jak zawsze temat był za trudny nawet za kasę nikomu się nie chce. Gdyby to byl szmelcvagen... ale nie jest.