Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] philips 220SW9 - Wyłącza się po paru sekundach

18 Lis 2014 10:23 1959 6
 • Poziom 10  
  Witam. Dostałem od znajomego ten monitor, ale uszkodzony. Problem z niem jest taki że po włączeniu obraz pokazuję się przez kilka sekund i gaśnie. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu sytuacja się powtarza. Jak sądzicie co może być tego przyczyną
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 31  
  Może to być uszkodzenie podświetlenia - do sprawdzenia inwerter i świetlówki. Otwórz monitor i obejrzyj płytę zasilacza pod kątem uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych.

  Pomierz napięcia wyjściowe zasilacza. UWAGA Panują tam niebezpieczne dla życia napięcia - jeśli nie wiesz co robisz, to lepiej oddaj to do serwisu!
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 10  
  Najpierw sprawdzę jak piszesz kondensatory . Jak to będzie jakaś pierdółka, to sam to naprawię. Przy poważniejszej usterce oddam do serwisu, jak będzie się to opłacało.

  Sprawdziłem kondensatory wszystkie są dobre. Są jakieś inne pomysły co mogło paść.

  Złożyłem go z powrotem i podłączyłem do komputera. Początek jest bez zmian wyłącza się. Ale zauważyłem że wyświetla tylko tapetę pulpitu bez ikon i programów. Zacząłem się bawić dalej. Gdy włączyłem panel sterowania nie wyłączył się. Więc grzebałem dalej. Dotarłem do moich plików i zdjęć, nie chce otworzyć żadnego z nich. gdy powróciłem na pulpit wyłączył się obraz (czarny ekran, dioda świeci). Czy to wina braku oprogramowania czy elektronika w monitorze
 • Poziom 10  
  Mając dwa monitory można to wykonać z komputera. Co jest potrzebne. (wczoraj jak miałem podłączony telewizor pod komputer i ten monitor, to co innego było na telewizorze a co innego na monitorze. A i tak się wyłączał co jakiś czas.)
 • Moderator
  Troszkę skomplikowane co pisze Autor. Skoro
  bigos66 napisał:
  Problem z niem jest taki że po włączeniu obraz pokazuję się przez kilka sekund i gaśnie.
  to jak zauważył Kaczor_84
  Kaczor_84 napisał:
  Może to być uszkodzenie podświetlenia - do sprawdzenia inwerter i świetlówki. Otwórz monitor i obejrzyj płytę zasilacza pod kątem uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych.

  Ale już
  bigos66 napisał:
  Złożyłem go z powrotem i podłączyłem do komputera. Początek jest bez zmian wyłącza się. Ale zauważyłem że wyświetla tylko tapetę pulpitu bez ikon i programów. Zacząłem się bawić dalej. Gdy włączyłem panel sterowania nie wyłączył się.
  to wskazuje na problem od strony PC.

  Proponuję - podłączyć monitor pod PC który jest 100% pewny.
  Jeśli obraz pojawi się i zgaśnie, sprawdź czy matryca wyświetla obraz ale bez podświetlenia. Jeśli tak jest - skup się na zasilaniu i działaniu inwertera.
  Nagminną usterką w tych monitorach jest upalanie się przewodów od świetlówek górnych.
 • Poziom 10  
  Zamykam temat. Monitor wzldowa