Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Technics su V45A - podłączenie głosników

Ostatni Samuraj 18 Nov 2014 15:54 2181 4
    Ostatni Samuraj
    Level 8  
    Witam,
    Posiadam wzmacniacz technics SU V45A, chciałbym podłączyć do niego głosniki
    posiadam:
    -Głosnik Tonsil Cheops 200 ( niestety tylko jeden bo w drugim nie mam glosnika niskotonowego a sredniotonowy cos nie działa i musze go w najblizszym czasie zrobic..)
    -Głosnik Tonsil mildton 80W 8Ohm w ktorym nie dziala glosnik sredniotonowy( tez to musze zrobic..)
    - dwa głosniki od wieży LG FFH-299 4 Ohm 30W

Chciałbym podłączyć małe glosniki z duzym cheopsem tak zeby wzmacniacz nie "dostawał po kościach"
    Nie wiem czy wejscia Main i remote poprawinie działają, gdy podłączam L to R mi nie dziala wogole cos a mam kabel od wzmacniacza do komputera dwu kanalowy i nie wiem jak to sprawdzic czy te kanały dzialaja. Mirenikiem nic nie moge zmierzyć bo musialbym to rozbierac chyba... może dałby ktos wskazówke jak podłączyć poprawnie bo nie wiem jak w tym remote i main podlaczac...
    na stanie posiadam jeszcze karte dzwiekowa FireWires solo zewnetrzna i mixer Vivanco 700
    Prosilbym o sensowne podłaczenie sprzetu bo juz sam nie wiem co z tym wszytskim dzialac.
    Karta dzwiekowa slouzy mi jedynie do domowego studia na mikrofon z wejsciem phantom.

Pozdrawiam i prosze o pomoc
    DjMapet
    Level 43  
    Podłączanie trzech kolumn nie ma większego sensu. Jeśli sprawne są tylko kolumny LG, to podłącz do wzmacniacza tylko te. Tyle tylko że nie możesz za bardzo rozkręcać wzmacniacza, bo popalisz głośniki. Będziesz miał kompletne inne kolumny, to je podłączysz.

Ostatni Samuraj wrote:
    Nie wiem czy wejscia Main i remote poprawinie działają, gdy podłączam L to R mi nie dziala wogole cos a mam kabel od wzmacniacza do komputera dwu kanalowy i nie wiem jak to sprawdzic czy te kanały dzialaja

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym Main remote i komputerem???
    Przecież do WYJŚĆ (nie wejść!) kolumnowych MAIN i REMOTE podłącza się kolumny a nie komputer!
    Kolumny LG podłącz do wyjść kolumnowych MAIN: lewą kolumnę do wyjścia oznaczonego literą L, czerwony zacisk +, czarny zacisk -. Prawą kolumnę do wyjścia oznaczonego literą R, czerwony zacisk +, czarny zacisk -
    Komputer (w przypadku odtwarzania muzyki) podłącza się do wejść AUX lub CD tego wzmacniacza. Należy zrobić to kablem TRS 3,5mm - 2xRCA: http://muzyczny.pl/130752_Klotz-AY7-0600-kabe...130752#nclid=5af6fa0c4629480bfd979573359af69b łącząc wyjście liniowe lub słuchawkowe komputera z wejściem AUX, lub CD wzmacniacza.

Pozdrawiam.
    Ostatni Samuraj
    Level 8  
    Faktycznie źle napisałem i mam podłączony komputer do wzmacniacza za pomocą tego kabla TRS.
    Narazie korzystam tylko z tego jednego glosnika Cheops na Main i jest normalnie ale chcialbym cos wiecej podłączyć zeby mieć lepszy efekt.
    Posiadam jeszcze wspomnine sprzęty, może jest jakieś rozwiazanie uzycie któregos z nich?
    Myslalem nad takim podłączeniem,żeby podłaczyc jak zrobie na main dwa glosniki cheops i na remote dwa glosniki z mniejszą rezystancą lub jakies pomieszanie tego.
    Niestety nie wiem czy wszytskie wyjścia działają, bo gdy podłączałem n main i na remote glosniki to grały mi te tylko po stronie R a po L niestety nie a nie wiem w jaki prosty sposób mge sprawdzić czy działają one?

Słyszałem ze mixer może służyc jako pulpit sterowniczy lub jako sterowanie wzmacniacza końcówki mocy więc jakies zastosowanie moze by znalazł
    Pozdrawiam
    k52
    Level 32  
    Wprowadzanie trzeciej lub czwartej kolumny co ma dać, jakiś efekt ? Nie tylko nie polepszy efektu, bo i jak, ale go pop...szy, wszystkie kolumny zagrają automatycznie gorzej, z braku prądu z wzmacniacza. Dodatkowo skoro każde innej marki będą totalnie różnie brzmieć.
    Nie łączy się klasycznego sprzętu stereo, typu wzmacniacz, z głośnikami z mini wież samochodów, czy komputerowych zestawów. Takie głośniki są inaczej strojone, katastrofa dźwiękowa i awaria w jednym.
    Chyba kupując wzmacniacz stereo wiedziałeś że potrzebują kolumn, skoro ma to grać.
    Ostatni Samuraj
    Level 8  
    Ja jedynie chcialem bazowac na glosnikach Cheops Tonsila i tej jednej która lezy na półce mildton a glosniki od wiezy wiadomo ze nie dadza za wiele ale efekt mozna polepszyc po rozmieszeniu glosnikow w pomieszczeniu i " duże" glosniki mozna dac na dół a wypłnic ladnie głośność mało watowymi głosnikami wieszjąc je np na gorze, ale wiem ze koncowki mocy wtedy mocno moga dostac... chcialbym wykorzystac mixer i wszytskie glosniki jakies posiadam ( jak je zorbie) tak jak pisałem powyzej.
    Pozdrawiam