Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

logitech Z5300 - PS3 - TV Matz - Próba uzyskania przestrzennego dźwieku

MajsterOfKsero 18 Lis 2014 15:58 570 3
  • #1 18 Lis 2014 15:58
    MajsterOfKsero
    Poziom 4  

Witam chciałbym połączyć:
    PS3 Super Slim
    TV Kruger & Matz KM0248
    Głośniki Logitech z-5300 (5.1)

Obecnie mam tak:
    PS3 - kabel HDMI - TV
    Logitech z5300 - 1 jack (zielony) - wpięty do wejścia słuchawkowego.

Na głośnikach ustawione jako stereo, w TV tak samo, na konsoli zmieniłem by dawało dźwięk linear 5.1
    W sterowaniu głośnikami załanczam tryb "matrix" imituje 5.1

Na tych ustawieniach jest takie niby 5.1

Ale jeżeli bym podłączył 3 jacki i otrzymał 2 razy chin chce to czy jakość dźwięków była by lepsza?

Ogólnie jak podłączam pod 1 jack (zielony) np. do komputera to dźwięk jest płytki zbyt dużo basu, wszystkie głośniki grają pełnymi pasami po przejściu w tryb matrix jest nieco lepiej.

0 3
  • #2 18 Lis 2014 16:46
    elemen_th
    Poziom 29  

A wytłumacz mi jakim niby cudem chcesz uzyskać dźwięk 6 kanałowy z 2 kanałów stereo co?
    Kup Z5500 z dekoderami i wejściami cyfrowymi albo amplituner i normalne głośniki.

0
  • #3 18 Lis 2014 20:55
    MajsterOfKsero
    Poziom 4  

Witam. No wlasnie myslalem moze o jakiejs karcie dzwiekowej 5.1 ale to by wymagalo dodatkowo komputera?

A to moze inaczej czy bedzie jakas roznica pomiedzy:
    1. Podlaczeniem obecym czyli jeden jack wpiety w gniazdo sluchawkowe tv, na glosnikach ustawiona opcja by graly wszystkie glosniki (chyba opcja stereo,)
    2. Podlaczonym 3xjack i wyjsciem 2xrca i w ten sposob podlaczonym do tv. I na glosnikach ustawienie 5.1.

Ogolnie caly czas zakladam prace w trybie matrix ktory dziala chyba jak prologic.

I pytanie ostatnie:
    Jaki sygnal ustawic w ps3
    Z jakims pasem?

0
  • #4 19 Lis 2014 13:52
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Możesz zrobić to, co chcesz ale to wymaga dekodera DDTS-100, wtedy uzyskasz dźwięk 5.1 prawdziwy, a nie pseudo.

0