Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Herz - Regulator różnicy ciśnienia.

pawel komar 3 plus 18 Lis 2014 17:57 627 0
    pawel komar 3 plus
    Poziom 12  
    Witam.

Mam problem z ogrzewaniem w budynku 3 piętrowym. Problem polega na małym przepływie wody przez instalacje. Na każde z 5 mieszkań jest ciepłomierz który wskazuje średnio 0.3m³/h (ok 12 grzejników na mieszkanie + w jednym są dwie pętle podłogówki po 5m² na RTL-ach). Kryzowanie zaworków przy grzejnikach nic nie daje. Jedynie odcięcie 4 mieszkań powoduje wzrost przepływu w jednym mieszkaniu do prawie 0,4m³/h co również nie przynosi zamierzonego efektu (grzejniki w 30% ciepłe). W kotłowni zainstalowano pompę Wilo Statos 25/1-8 która pracuje ze stałym wydatkiem. Kręcenie wydajnością pompy w minimalnym stopniu wpływa na przepływ wody. Dzisiaj namierzyłem pod sufitem podwieszanym na początku pionu zawór różnicy ciśnień. Jest to Herz 4002. Co więcej instalator nie podłączył rurki impulsowej na zasilanie.
    I mam pytanie: Czy brak rurki impulsowej powoduje automatyczne dławienie zaworu?

Jeżeli nikt mi nie odpowie to będę dzwonił do Herza. Jednak zależy mi na czasie i dlatego postanowiłem zadać pytanie na elektrodzie.