Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch DSR 2-24 - Bardzo słaby udar

kasidi 18 Nov 2014 19:03 2259 3
    kasidi
    Level 9  
    Witam dostałem w rozliczeniu sprzęt jak w temacie. Niby stan bardzo dobry, przynajmniej wizualny, ale jak chce wiercić z udarem bądź kuć to niby słychać że udar działa i pokrętło ładnie przełącza ale po przyłożeniu wiertła bądź dłuta do betonu słychać odgłos młotka ale to tylko dźwięk bo udar jak jest to strasznie mizerny. Oprócz tego jak silnik chodzi to dość mocno się iskrzy ale to podejrzewam ze szczotki wiec to mały problem. Ale proszę o sugestie czy wymiana smaru i uszczelnień wystarczy czy może być głębszy problem z naprawą. Zaznaczam ze jeszcze tego nie rozkładałem wiec proszę o sugestie co ewentualnie sprawdzić po otwarciu korpusu.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    adamkol45
    Level 17  
    Witam. Jeżeli i tak ma być rozkręcony - najlepiej sprawdzić wszystko, tzn. wymyć i dokładnie obejrzeć wszystkie części mechaniczne. Ale jeżeli podczas pracy nie słychać żadnych dziwnych dźwięków, pracuje normalnie tylko udaru brak, to może być to wina o-ringu tłoka/bijaka. Wymiana powinna załatwić sprawę. A jeżeli chodzi o iskrzenie, to sprawdź szczotki, łożyska wirnika i ostatecznie sam wirnik. Pozdrawiam.
    kasidi
    Level 9  
    Rozebrałem i na udar pomogła wymiana oringu tłoka. Udar wrócił, Jeśli chodzi o te iskrzenie to wymieniłem szczotki na nowe bo stare miały może z 1 cm ale iskrzenie dalej pozostało. Możliwe że szczotki muszą się dotrzeć. Sprzęt działa , wierci kuje itp a podczas pełnych obrotów oprócz tego że iskrzy to nie ma żadnych innych objawów typu smród itp. Ogólnie to wnętrze było do mycia gdyż ktoś naładował do starego smaru towotu który może i śmiesznie to zabrzmi ale się ubił na grudki. Umycie całości i nasmarowanie dwiema tubami smarem Makity załatwiło sprawę pneumatyki. Zobaczymy co dalej się będzie działo. Wg rysunku w iglicy są także oringi do wymiany ale jak tego dokonać?? Tzn jak rozebrać tę iglicę żeby środek wyszedł. Proszę o odpowiedź
    adamkol45
    Level 17  
    Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o rozebranie tulei uchwytu narzędzia?

Jeśli tak, jest tam pierścień zabezpieczający nr 86, siedzi on wewnątrz całej tulei nr 821 i trzyma wszystkie elementy iglicy itd. W tulei są otwory - na rysunku widać je przy linii oznaczającej nr 821. Przez nie trzeba podważyć pierścień i następnie wyciągnąć go i pozostałe elementy na zewnątrz.