Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat zapłonow Daihatsu Cuore III

18 Lis 2014 19:49 933 5
 • Poziom 6  
  Witam. Piszę z takim zapytaniem aczkolwiek nie wiem jak podłączyć aparat zapłonowy w Daihatsu Cuore III. W moim Cuore był aparat na platyny lecz miał uszkodzony palec. Zakupiłem aparat do tego modelu lecz jest on już bez platyn i z iskrownikiem. Jego podłączenie jest już troszkę inne i właśnie o to was pytam . dołączam dwa załączniki pierwsze zdjęcie jest to mój stary aparat a drugie jest to mój nowy
 • Poziom 6  
  kolejność załączników jest odwrotna pierwsze nowy drugie stary
 • Poziom 24  
  Co ty piszesz ? .Z jakim iskrownikiem?. Może być aparat zapłonowy tzw. stykowy , czyli mechaniczny mający styki przerywacza zapłonu. Drugi typ który może występować w związku z modernizacją auta to po prostu aparat zapłonowy bezstykowy , elektroniczny. Oprócz tego każdy z tych aparatów zapłonowych współpracuje z cewkami wysokiego napięcia które również nie są współzamienne, czyli różnią się np. opornością.Ja na zdjęciach jakie zamieściłeś widzę ze oba aparaty są stykowe mechaniczne, nie mniej różnią sie budową.Myślę że jednak będziesz musiał szukać takiego samego aparatu.A że tak zapytam co się zepsuło w tym oryginalnym?
 • Poziom 6  
  no masz rację co do tych aparatów jest to aparat elektroniczny. W oryginalnym zepsuty jest palec rozdzielacza w którym ułamana jest blaszka która dociska go do wałka i palec jest po prostu luźny. Oba te aparaty są od daihatsu cuore III i ponoć oba powinny działać . Do nowego w tą kostkę podłączyłem zasilanie kabel plus i kabel minusowy ale nadal nic brak iskry. Dodam ze cewka jest sprawna i wysokie napięcie do aparatu dociera.
 • Poziom 39  
  Kup palec rozdzielacza, a nie ćwiczysz, twój aparat jest stykowy, a próbujesz zastosować następną generacje, czyli bezstykowy. Nie uruchomisz tego.
 • Poziom 6  
  ok dzięki za pomoc :D