Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mondeo Mk2,wahania obrotów na biegu jalowym

18 Nov 2014 20:59 852 8
 • Level 11  
  witam, tak jak w temacie,zatrzymuje sie np na skrzyżowaniu mam idealne wolne obroty 800/nie chce wiecej/ a czasami nawet 1300. Czym to sie objawia , ruszam auto jakby nie mialo przyspieszenia a obroty rosną, dochodzą do np 3500 i wolno spadają,czasami nawet jak mam ten problem to zwalniam wciskam sprzęgło puszczam gaz a obroty zamiast maleć idą błyskawicznie w górę,dopiero jak włączę bieg i przytrzymam na nim spadną .A później przejadę 20-30 km , zatrzymuję się i jest ok,czyli znowóż wolne obroty na poziomie 800-850, .
  Silniczek krokowy wyczyściłem, ale to nie znaczy że dobrze działa, co jeszcze moge sprawdzić zanim udam się do mechanika.Filtr powietrza nowy.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 23  
  I niby co? Mamy się domyślać jaki to silnik i który rocznik?!
 • Level 23  
  Ja Jestem wyluzowany,a kolega to chyba za bardzo, Twój temat nadawał się do kosza. A więc tak, jeżeli dodajesz gazu, obrotomież idzie do góry a prędkość się nie zwiększa,to oznaka śliwiającego się sprzęgła,a co do obrotów,to ciężko zrozumieć Twoją wypowiedź.
 • Level 23  
  Posprawdzaj wszystkie podcisnienia,dolot powietrza do silnika czy szczelny,sprawdź czy linka od gazu się nie przycina.Co do (silniczka krokowego)to czy przypadkiem tam nie ma nastawnika przepustnicy,a nie żaden śilniczek krokowy.
 • Level 11  
  Golf90 dziękuję za rady, posprawdzam. Silniczek krokowy jest, napisałem, że go wyczyściłem.

  Może Ktoś, kto ma Forda podobnego do mojego miał podobny problem i coś zasugeruje.
  Wiadomo - silnik i zasady działania podobne, ale może ten model ma coś szczególnego i taki problem się powiela.
 • Level 23  
  Mój Teść ma takiego samego jak Twój, z tym, że u niego jest LPG. Były bardzo podobne objawy jak u Ciebie, przyczyną był pęknięty zawór antystrzałowy, montowany wraz z instalacją LPG. Ciągną lewe powietrze.