Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budynek z lat 80-tych - dobranie pieca gazowego

rado_77 18 Lis 2014 21:00 924 3
  • #1 18 Lis 2014 21:00
    rado_77
    Poziom 9  

Witam
    Dom bliźniak dwu piętrowy z poddaszem wybudowany w 1980 wymiary zewnętrzne ok. 10x10 m ocieplony styropianem 10 cm, strop keramzyt dach nieocieplony. Grzejniki z 10 lat temu zmienione z żeliwnych na Purmo, brak podłogówki, okna plastikowe. Bojler elektryczny 200 L.

Budynek od powstania ogrzewany piecem węglowym (śmieciuchem), dodatkowo jak weszły piece olejowe to piec Dietrich, niestety koszty bardzo wysokie, więc znów powrót do węglowego. Ostatnio powstał pomysł zamiany pieca na gazowy tym bardziej, że dociągnięto gaz do ulicy.
    Zastanawiam się nad piecem Viessmann Vitodens tylko jaki 100 czy 200 + zasobnik CWU?
    Jakiej mocy ten piec?
    Może inne markowe piece?

W moim mieście jest firma, która zajmuje się serwisem viessamnna.
    Jestem laikiem w tej dziedzinie ale zanim podejmę rozmowy z tą firmą chciałbym zgłębić nieco ten temat, żeby mi nie wcisnęli czegoś, czego nawet w połowie nie wykorzystam. Nie chce pieca najtańszego, ale taki, który będzie tani w eksploatacji i w miarę możliwości bezawaryjny i z dobrym serwisem oraz optymalny dla tego budynku.
    Liczę na Waszą pomoc w tym temacie.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 18 Lis 2014 22:01
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Jesli masz piec olejowy podłączony do instalacji, wstaw do niego tylko palnik gazowy i problem z głowy

0
  • #3 18 Lis 2014 23:12
    rado_77
    Poziom 9  

Był taki pomysł ale upadł, ponieważ z tego co się dowiedziałem (info z dwóch sklepów handlujących piecami gazowymi) jest to mało ekonomiczne rozwiązanie, co prawda wkład kosztuje ok. 3 tys. zł, czyli ponad połowę taniej niż markowy piec gazowy ale eksploatacja jest droższa. podobno taki piec zużywa więcej gazu.

0
  • #4 19 Lis 2014 07:18
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Poszukaj sobie na allegro , zaplacisz 200-300 zl , a jak sie nie sprawdzi to sprzedaz i kupisz piec za 6tys

0