Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik kotła c.o sk-3 - sterownik emitron sk-3

18 Lis 2014 21:21 4215 12
  • Poziom 7  
    Witam.Posiadam sterownik kotła c.o emitron typ-3.Po pierwszym zimowym załączeniu sterownik wyłączył i włączał pompę wody i całkowicie przestał działać.Może ktoś miał podobny przypadek lub posiada schemat elektroniczny.Z góry dziękuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Witam, nieco późno odpisuję ale dzisiaj trafił do mnie uszkodzony taki sterownik. Uszkodzony jest układ przetwornicy DC\DC zasilającej logikę U1 TNY264GN, układ jest dostępny w sklepach i hurtowniach. Należy też przelutować przegrzane rezystory SMD R18 i R19 10kOHm.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    Witam ,
    Dziekuje za informacje

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanko.Czy te rezystory są połączone szeregowo?
  • Poziom 12  
    Tak, te rezystory 10kOHm są połączone szeregowo i z racji że wydziela się na nich spora moc więc się przegrzewają. Proszę poprawić lutowania na skrajach oraz dać kropelkę cyny mostkującą połączenie rezystorów. Oczywiście warto zmierzyć czy mają po 10 kOHm na każdym rezystorze ;)
  • Poziom 7  
    Dziękuję kolego za informację. Rezystory są spalone.Zamówiłem wszystkie części i czekam.Odezwę się czy będzie działać. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam, proszę jeszcze sprawdzić diodę zenera 200V D1 połączona szeregowo z diodą D2, jest to dioda typu transil zabezpieczająca, jak się mierzy po wylutowaniu w obie strony to jest padnięta. Oryginalny symbol to 1SMB5956BT3G można ja zastąpić inną diodą transil na 200V np. P6KE200.
    Tu link do postu z elekrody pokazujący tą diodę i link do strony katalogowej
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2249734.html

Często się zdarza że tylko dioda D1 ulega uszkodzeniu. Koszt ok 1 zł.
    http://www.tme.eu/pl/Document/c2d23b0bf5a10da03f2379b0c2e473b6/1SMB5913BT3-D.PDF
  • Poziom 1  
    Witam, ja mam problem z tym sterownikiem, ponieważ nie można zobaczyć jak jest temperatura cwu, na wyświetlaczu pojawia sie error, pozostałe funkcje działaja oczywiście również musiałem przelutować te dwa rezystory. Może ktoś miał podobny przypadek. Z góry dziękuję za informacje.
  • Poziom 12  
    Pierwszą czynnością jaką bym wykonał to pomiar rezystancji termistora ciepłej wody, nie mam aktualnie sterownika u siebie aby zmierzyć termistor ale rezystancja termistora powinna mieścić się w zakresie od kilku do kilkudziesięciu kiloomów i powinna się zmieniać pod wpływem zmiany temperatury np. trzymając go w palcach. Jeżeli tak się zachowuje to jest sprawny. Pomiaru należy dokonać na kostce w sterowniku po odłączeniu zasilania sterownika.
    Jeżeli termistor dotychczas działał w piecu i nie był ostatnio wymieniany i reaguje na zmiany temperatury to usterka jest w sterowniku.
  • Poziom 8  
    Mam taką prośbę. Jeśli ktoś posiada tego typu sterownik sprawny to może poda charakterystyczne napięcia. Dużo by to pomogło w lokalizacji uszkodzenia. Schemat mile widziany. Mam taki sterownik uszkodzony. Po podłączeniu do sieci przekaźnik pulsuje jak przerywacz kierunkowskazów i mruga wyświetlacz. Po podgrzaniu czujnika CO do 30st. stabilizuje się.
  • Poziom 11  
    Podłączam się do pytania kolegi powyżej bo mój sterownik również mruga a po podgrzaniu to ustępuje i zaczyna normalnie działać .
  • Poziom 7  
    Witam Pana Sawicki. Wymieniłem wszystkie wymienione wcześniej przez Pana elementy i zmianą jest to że słyszę klikania (jakby jakiś stycznik)których przy nie zepsutym sterowniku nie było. Niestety nadal wyświetlacz nie świeci. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Czy odnalazł ktoś odpowiedź na te anomalia owego sterownika?
  • Poziom 12  
    A jakie masz napięcia na kablach które idą na panel sterowania (przedni). Właśnie naprawiłem taki sterownik, wyświetlacz czasem mrugał, jedna cyfra a jak już pompka ruszyła to było dobrze. Wymieniłem kondensatory 4.7qf/400v na zasilaniu bo były podniesione a także 220qf/25V i wszytko ruszyło. profilaktycznie jeszcze wymieniłem resztę kondensatorów w okolicy tego na 220qf/25V . Jak będzie trzeba dodam zdjęcie.