Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makieta dla mechatronika co wymyślić

krychu1111 18 Nov 2014 22:46 744 2
Rocketjobs
    krychu1111
    Level 12  
    Witam. Na wstępie powiem, że nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę. Jestem uczniem ostatniej klasy technikum mechatronicznego. Mam za zadanie zrobienie jakiejś makiety, która później zostanie podłączona do sterownika PLC i uczniowie będą musieli zaprogramować sterownik, aby to wszystko miało sens. I nie mam pojęcia co mogę zrobić. Skrzyżowanie świetlne odpada, bo już jest tego za dużo. Myślałem o jakiejś 'mini' linii produkcyjnej, doradzicie mi? Liczę również na wasze sugestie, ja innego pomysłu nie mam. Chciałbym, aby były użyte jakieś krańcówki, czujniki optyczne, indukcyjne itp. najlepiej jak najniższym kosztem. Liczba wejść w sterowniku jest ograniczona (16), dlatego jakaś duża liczba ich nie może być. Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)
  • Rocketjobs
    barto125
    Level 16  
    Parking - czujniki zliczające liczbę wjeżdżających samochodów, wyjeżdżających, zajęte miejsca, dodatkowo sygnał pokazujący ile miejsc zajętych, ile samochodów wjechało/wyjechało, takie rzeczy.
    krychu1111
    Level 12  
    Bardzo ciekawe też, ale właśnie już taki projekt jest, samochody resoraki, do tego 2 wyświetlacze 7-segmentowe pokazujące aktualną ilość samochodów. A z tą linią produkcyjną nie masz jakiejś koncepcji, a może coś innego?