Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 2001r. - Nie działająca deska rozdzielacza-podświetlenie kontrolki itp

Sherman36 19 Nov 2014 13:55 3546 4
    Sherman36
    Level 2  
    Witam wszystkich, jestem posiadaczem królowej lawet (Laguna II hatchback z 2001 roku) ,która znowu mi sprawiła niespodziankę. Tak jak w temacie, nie działa deska rozdzielcza, jadę sobie jadę najnormalniej bez żadnych wariactw i nagle bach, podświetlenie znika całkowicie, zegary wariują (wszystkie, prędkość, obroty, temp oleju i ilość paliwa) wskakują momentalnie na jakiś poziom i jak by się zawieszają na nim niezależnie od wszystkiego, nawet jak wyłączę silnik to zostają nadal zamrożone. Gdy odepnę na chwile '+' od akumulatora i podłącze za chwile z powrotem wszystko wraca do normy do tzw. kolejnego razu. Kolejny raz następuje po jednym lub kilku dniach. Czytałem w internetach ze ludzie maja podobne problemy jednak nikt nie napisał nic konkretnego co do powodu, zazwyczaj ludzie piszą "dobra już wróciło do normy wszystko samo, temat do zamknięcia", u mnie to się powtarza no stop od miesięcy. Auto jest regularnie palone, jeżdżone, garażowane(nie stoi prawie nigdy pod gołym niebem). Kiedyś problem występował dużo rzadziej (raz na miesiąc na przykład) a od 2 miesięcy nasilił się tak jak opisałem wyżej. Niektórzy piszą ze to coś z lutami ale ile w tym jest prawdy? Bezpieczniki też chyba nie są problemem z tego co czytałem. Prosze o pomoc i z góry dziekuje za każdą opinie.

EDIT Dodam tylko że np kontrolka od świateł drogowych się świeci, światła wszystkie działają również be zarzutu ale np nie ma dźwięku (takiego pykania) gdy włączam migacz (mimo ze strzałeczka na desce miga...)
    autoas
    Level 42  
    Rusz się z fotela wyciągnij tablicę (łatwo...) jak nie działa licznik to spróbuj podociskać wtyczkę, poruszać kablami, już nawet nie wspomnę o sprawdzeniu napięcia czy masy... coś będziesz wiedział....zawsze tez możesz oddać do naprawy...
    Sherman36
    Level 2  
    Jestem laikiem wiec może moje pytania są nie na miejscu ale " jak nie działa licznik to spróbuj..." - chodzi o zwykły licznik przebiegu? Jak komputer sie "zawiesza" to przebieg mam 0. Ale po odłączeniu i podłączeniu aku przebieg wraca do normy.

Poza tym "poruszanie kablami" jest sposobem który mogę zrobić oczywiście ale liczyłem na jakieś nakierowanie na czym skupić uwagę jak juz rozkręcę tablice, jakies rzecze na które powinienem zwrócić szczególną uwage ? Bo nie ukrywam ze poruszanie kablami jest rzeczą zrobie nawet nie pisząc na forum eseju :-D Oczywiście i tak jestem wdzięczny za odp ale rozumiesz o co mi chodzi :-)
    Zby$zek
    Level 11  
    Miałem podobny problem, u mnie oprócz wariujących zegarów doszło jeszcze to, że nie mogłem zgasić auta z przycisku. Okazało się że problemem był brak masy.
    Sherman36
    Level 2  
    Wymieniłeś zegary czy przewód czy co ?