Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WMB 51011F - Nie chce prać

boch 19 Lis 2014 18:31 1899 5
  • #1 19 Lis 2014 18:31
    boch
    Poziom 13  

Witam

Jak w temacie. Pralka Beko WMB 51011F odmówiła posłuszeństwa. Objawy:

1. Po wciśnięciu przycisku POWER świecą wszystkie diody "śledzenia programu"
    2. Po zamknięciu drzwiczek pralka automatycznie rygluje drzwiczki i próbuje załączyć program. Niestety słychać jedynie warkot. Bęben nie obraca się. Pralka nie pobiera wody. Pomaga przycisk POWER.
    Przed wystąpieniem powyższych objawów pralka podczas ostatniego prania miała problem z zakończeniem programu. Prała non-stop.

Pomoże ktoś? Będę wdzięczny.

• #2 19 Lis 2014 19:07
    karol5608
    Poziom 28  

Gotowego rozwiązania nikt nie wywróży. Trzeba sprawdzić grzałkę i silnik na początek.

• #3 19 Lis 2014 19:50
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Mi to wyglada na uszkodzony sterownik.

• #4 19 Lis 2014 19:52
    boch
    Poziom 13  

Jutro podzwonię po okolicznych serwisach AGD. Jeśli to kwestia sterownika, jaki koszt wymiany?

• #5 19 Lis 2014 20:07
    karol5608
    Poziom 28  

Tak, jeśli się popsuła pralka to na pewno sterownik czy programator. Wiele razy naprawiałem sprzęt po takich "wyrokach" wydanych przez "fachowców" którzy nawet nie raczyli nic sprawdzić. Często były to błahostki, swoją drogą jestem ciekawe co byłoby gdyby klient zgodził się na wymianę modułu za powiedzmy 500 pln a pralka dalej z tym samym objawem. :|

• #6 20 Lis 2014 18:52
    boch
    Poziom 13  

karol5608 napisał:
    Często były to błahostki...

Tak też było i tym razem. Przyczyna okazała się banalna. Pralkę obsługuje starsza osoba, która przez pomyłkę nie pozwoliła pralce dokończyć poprzednio wybranego programu. Wczoraj w w akcie desperacji pozwoliłem pralce popracować "na sucho", czekając aż zakończy program. Przez ten czas pompa pracowała na sucho dość głośno przez ok. 1 minutę, po czym pralka się wyłączyła, a drzwiczki zostały odblokowane. Aktualnie pralka działa bez żadnych problemów. Dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME