Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

instalacja simson s51

dsrecordss 06 May 2005 13:52 7069 5
    dsrecordss
    Level 18  
    Witam,
    Mam pewien problem. Mój kolega posiada simsona s51 w którym światła drogowe świecą na wszystkich pozycjach. Poprosił mnie żebym mu tak przerobił instalację aby wyglądało tak
    1 pozycja: nic z tego co jest w punkcie 2
    2 pozycja: kierunkowskazy, klakson, stop, praca silnika
    3 pozycja: światła drogowe i wszystko z punktu 2
    4 pozycja: światła pzycyjne
    no i tu problem się pojawia... nie wiem jak to wszystko poprzepinać.
    ma ktoś jakieś pomysły??
    schemat jest tu:
    http://republika.pl/arecki1113/s51c.gif
    dzięki z góry za pomoc
    thomas__1
    Level 23  
    Wszystko jest do zrobienia. Na pierwszej pozycji musi być zwarte wejście cewki WN do masy.
    Na drugiej zamykany musi być obwód tego co chcesz itd
    Popatrzyłem na schemat i wygląda na to że jest tam tak jak chcesz
    1 przełącznik wyłącza silnik na 1 i 4 pozycji
    2 przełącznik włącza kierunkowskazy na 2 i 3 pozycji
    3 przełącznik włącza +12 V i klakson na 2,3 pozycji
    4 przełącznik włącza postojówki i podświetlanie zegarów na 3 i 4 pozycji

To jest spostrzeżenie na pierwszy rzut oka. Mogłem się gdzieś pomylić.
    lewy456
    Level 14  
    Z tego co się orientuje, a sie orientuje, bo mam simsona S51 to kolega podał standartowe ustawienia stacyjki. Wszystko należało by podłączyc według schematu. W razie problemów ze stacyjka (cholernie ciężko cokolwiek w niej naprawic) i koniecznośći kupienia nowej polecam www.simson.strona.pl tam jest kontakt do człowieka który ma dobrą oferte... Pozdrawiam
    dsrecordss
    Level 18  
    Witam,
    Sprawa okazała się prosta. Po bodajże 89 roku montowano pewną zworę sprawiającą że światła świecą non stop (wedle jakiegoś tam przepisu). Po usunięciu wszystko jest ok.
    pozdraiwam
    GeX3M
    Level 12  
    jestem EXPERTEM [za takiego się uważam] W SPRAWACH schematów ELEKTRONICZNYCH do SIMONÓW S51 [w tym S60 czy 70 bo są podobne]

sam opracowałem i zrobiłem schematy do simsonów, te w książce "JEŻDZĘ..." są pożal się BOże

masz z czymś problem to zgłoś się do mnie:
    GG:5233711
    tlen: gex3m(malpa)tlen.pl

służe pomocą

pozdrawiam :)

http://simaki.webpark.pl/
    instalacja simson s51instalacja simson s51
    GeXik
    Level 11  
    dsrecordss wrote:
    Witam,
    Sprawa okazała się prosta. Po bodajże 89 roku montowano pewną zworę sprawiającą że światła świecą non stop (wedle jakiegoś tam przepisu). Po usunięciu wszystko jest ok.
    pozdraiwam

masz rację, bo przepis taki wszedł, ze motory i motorwery muszą mieć cąłorocznie światła właczone, ja mam instalację z 89, sam poprawiłem schematy, które dostałem z niemiec, są lepsze i DZIAŁAJĄ przeciwnie do tych dostępnych z "JEŻDŻĘ MOTO....." ale wstawiłem wyłącznik, bo po co mi światła jak jadę na offroad gdzie tylko się z kumplami ścigamy, sprawa prosta,

dsrecordss chcesz wiedzieć jak i co zrobić aby w stacyjce było tak jak chesz zgłoś się do mnie na GG:5233711